شهر سن مارینو

۶ شهر قرون وسطایی که از اروپا به ارث رسیده‌اند

از دوران قرون وسطی تاکنون، ۶ شهر اروپایی باقی مانده‌اند که به دلیل نوع نگهداری و حفاظت از آن‌ها هنوز سرِپا هستند و بازدیدکنندگان در هر سال از سراسر دنیا به دیدن این میراث غنی فرهنگی اروپا می‌روند.

یک دوره هزار ساله بین سقوط امپراتوری روم و شروع رنسانس در اروپا وجود دارد و پایان دوران نمادین قرون وسطی بیش از ۵۰۰ سال پیش رخ داده است، اما نشانه‌های تاریخی مربوط به آن دوران هستند که هنوز هم وجود داشته و باقی مانده‌اند.

از جمله این نشانه‌های برجسته و شاخص این ۶ شهر اروپایی هستند که به‌خوبی از آن‌ها نگهداری شده و به محلی برای گردشگران خارجی نیز تبدیل شده‌اند. در زیز به این ۶ شهر زیبای اروپایی که جزو میراث فرهنگی جهان محسوب می‌شوند، اشاره می‌کنیم.

بروژ

۱- بروژ، بلژیک
بروژ که به‌عنوان «ونیز شمال» نامیده می‌شود، یکی از بهترین شهرهای قرون وسطایی بوده که در اروپا حفظ شده است. این شهر در طول دوران طلایی خود از قرن ۱۲ تا ۱۵ میلادی، مرکز اصلی تجارت و فرهنگ بوده است؛ اگرچه پس از سال ۱۵۰۰ میلادی به تدریج در رونق خود سقوط کرد.
کارکاسون
۲- کارکاسون، فرانسه
این شهر قرون وسطایی مستحکم مانند یک عکس از کتاب داستان کودکان با قصه‌هایی از شوالیه‌های شجاع و جستجوی غیرممکن آن‌ها به‌نظر می‌رسد. دیوارهای قلعه Carcassonne حدود ۱٫۹ مایل طول دارد و ۵۲ برج هیولا در طول آن قرار گرفته است. این سازه چشمگیر به عنوان دژی برای محافظت از شهر در برابر حملات طراحی شده و دارای سابقه‌ای طولانی و داستانی در بسیاری از نبردهای پیروزی و شکست است.
سن مارینو
۳- سن مارینو، ایتالیا
شهر سن مارینو پایتخت جمهوری سن مارینو، تنها شهر بازمانده در ایتالیا و جمهوری مستقل از قرن ۱۳ تاکنون است. قلب شهر توسط دیواری دژ احاطه شده است که سه برج دیده بانی خود را به‌هم متصل می‌کند. این سه برج در زمان‌های مختلف بین قرن ۱۱ و ۱۴ میلادی ساخته شده‌اند تا شهر، را از تهدیدات بیرونی محافظت کنند.
مونسانتو
۴- مونسانتو، پرتغال

این شهر، یک گوهر قرون وسطایی است که در دامنه کوه حفظ شده و با سبک معماری خود توانسته منحصربه‌فرد باقی بماند. سبک معماری رومانسک در این شهر به‌وضوح دیده می‌شود و تخته‌سنگ‌های عظیم در ان به جذابیت این میراث غنی دوچندان افزوده است.

شهر پراگ

۵- پراگ، جمهوری چک
پراگ یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در اروپا است و به لطف آنکه در اثر حوادث جنگ جهانی اول و دوم آسیب ندیده، به عنوان بهترین شهر بزرگ قرون وسطایی در اروپا نیز حفظ شده است. معماری زیبا گوتیک یکی از ویژگی‌های برجسته این شهر است که آن را در فهرست میراث جهانی یونسکو درآورده است.
شهر تولدو
۶- تولدو، اسپانیا
تولدو که در سال ۱۹۸۶میلادی توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی اعلام شد، شاید یکی از جذاب‌ترین شهرهای قرون وسطایی است که هنوز هم وجود دارد. این شهر به لطف تاثیر جوامع مسیحی، مسلمان و یهودی که در طول تاریخ در آنجا زندگی می‌کردند و بعضاً با همزیستی مسالمت‌آمیزی که داشتند،  به‌عنوان «شهر سه فرهنگ» شناخته شده است.
منبع:اسکان
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *