blank

پایتخت: ابوظبی
شهر توریستی: دبی
واحد پول: درهم
فاصله هوایی تا تهران: ۲ ساعت

دبی:
امارات متحده عربی از هفت امیر نشین تشکیل شده که دبی یکی از شهرهای مهم آن می باشد. جاذبه های شهری دبی که مهمترین عامل جذب گردشگر به این منطقه هستند، به این قرار می باشند:

میدان عبدالناصر: این میدان در واقع مرکز شهر دبی قرار دارد. یک ساختمان در ضلع غربی این میدان قرار دارد که اطلاعات مورد نیاز مسافران و توریست ها را در اختیارشـان قرار می دهد. برج دیـره که بورس فرش ایـرانی می باشد نیز در ضلع جنوبی همین میدان قرار دارد. در فاصله کمی از این میدان مرکز خرید twin tower قرار دارد که بدلیل قرار گرفتن دو رستوران معروف ایرانی در آن، مرکز رفت و آمد مسافران ایرانی می باشد.

مرکز خرید city center: شعبه بسیار وسیع هایپر مارکت کرفور، فروشگاه بزرگ ایکیا (اسباب و اثاثیه منزل)، ۱۱ سالن سینمای ساین استار و بخش بازی کودکان به نام سرزمین جادویی از جمله شاخص ترین و بزرگترین بخش های این مرکز می باشند.

دبی مال: دبی مال بزرگترین پاساژ جهان است که روبروی برج دبی، بزرگترین برج جهان واقع شده است. روبروی درب ورودی امارت مال رقص فواره های آب دارای زیبایی های خاصی است که دیدنش خالی از لطف نیست. قسمتی از این پاساژ توسط آکواریوم های زیبایی احاطه شده است. در دل این پاساژ غول پیکر منطقه سردی وجود دارد که پوشیده از برف مصنوعی است. دمای این محل به راحتی به زیر صفر می رسد و شما نیاز به پوشیدن لباس گرم دارید.

پارک ساحلی جمیرا: این پارک با وسعتی حدود ۱۲ هکتار در خیابان ساحلی جمیرا واقع گردیده است. دریای لاجوردی، درختان نخل، یک ساحل طویل و باریک، باغ و چمنزارهای زیبا و وسیع، محیط دلپذیری را برای سکنه و گردشگران به وجود آورده است.

سرزمین عجایب: یک ماجراجویی فراموش نشدنی در بزرگترین پارک آبی دنیا در انتظار شماست. این پارک با مساحتی حدود ۵ هکتار ما بین هتل مشهور برج العرب و هتل ساحلی جمیرا قرار دارد.

تور صحرا (safari): هدف از این برنامه نشان دادن چهره واقعی کویر و زندگی بادیه نشینان به بازدیدکنندگان می باشد. مدت زمان این تور بین چند ساعت تا چند روز متفاوت است.

داروهای ممنوعه در امارات:
در کشـور امــارات علاوه بر مـواد مخـدر و داروهـای روان گـردان که دارای مجازات های سنگینی در دادگاه های این کشور می باشد، حمل و مصرف هرگونه داروهای مسکن کدئین دار و قرص های آرام بخش که در داروخانه های ایران به وفور یافت می شـود نیز جـزو مواد مخدر محسـوب شده و دارای محکومیت های قضایی می باشد. برای پیش گیری از هرگونه مشکل برای مسافران، توجه به موارد ذیل الزامی می باشد:
– از همراه داشتن هرگـونه داروهـای آرام بخـش اعم از قـرص، شـربت، آمپول های اعصاب و خواب آور و مسکن های دارای کدئین در هنگام ورود به امارات به شدت پرهیز نمائید.