تور ۸ روزه حیات وحش کنیا ( نایروبی + ناکورو + جزیره مومباسا )

روز اول – پروازبه سمت نایروبی ، ورود – ترانسفر به هتل و اقامت و استراحت
روز دوم – بازدیـد نیم روزه از پرورشـگاه بچه فیـل های بی سرپرست و مرکـز زرافه ها، صرف ناهار و استراحت
روز سوم – بازدید از طبیعت زیبای پارک نایواشا و قایق سواری برروی دریاچه و درادامه ، حرکت به سمت پارک ناکورو و اقامت در هتل – بعد از ظهر اجرای اولین تور سافاری در پارک
روز چهارم – انجام تور سافاری دوم (گیم درایو) در پارک ناکورو و بازدید از حیات وحش منحصر به فرد
روز پنجم – بازگشت به نایروبی و انتقال به فرودگاه جهت پرواز به شهرمومباسا ، ورود – انتقال به هتل و استراحت
روز ششم – گشت درسواحل رویایی با ماسه های سفید – بازدید از شهر قدیمی مومباسا، پیاده روی در کوچه های باریک و خانه های سنتی و مساجد تاریخی ، قلعه پرتغالی ها و بلوارعاج فیل
روزهفتم – بازگشت به نایروبی – ورود به هتل و استراحت
روزهشتم- خروج و بازگشت به ایران

خدمات:
بلیط رفت و برگشت – ویزا – ترانسفرهای فرودگاهی و بین شهری و پـرواز داخـلی به مومباسا – اقامت در هتل۴* و۵* نایروبی با صبحانه – اقامت در هتل۴* پارک ناکورو به صورت فولبرد – اقامت درهتل ساحلی مومباسا با خدمات – گشت شهری در نایروبی – گشت سافاری در ناکورو – بیمه مسافرتی – راهنما

blank

کنـیـا، مروارید شرق آفریقا
جمهوری کنیا که در شرق قاره آفریقا قرار گرفته‌، با مساحت ۵۸۲۶۴۶ کیلومتر مربع، چهل و هفتمین کشور وسیع دنیا است.
همسایگان آن: کشورهای تانزانیا درجنوب، اوگاندا درغرب، سودان در شمال غربی، اتیوپی در شمال، سومالی در شمال شرقی می‌باشند و اقیانوس هند نیز در شرق آن واقع شده‌ است.
کنیا دارای هشت استان است که هر کدام توسط یک استاندار اداره می‌شود. بیشتر مردم کنیا مسیحی، درصدی آنیمیست و مابقی (۱۰%) مسلمان هستند.
این کشور با گونه های مختلف حيات وحش، مناظر دیدنی و طبیعت سرسبز، جنگل های انبوه استوایی و بیشه زارهای فراوان و کوهستان های زیبا، آرزوی هر دوست دار طبیعتی برای خلق یک تجربه زیبا از سفر به آفریقا می باشد. برخورداری از آب و هوای معتدل، وجود امنیت و ثبات درمقایسه با بسیاری از کشورهای آفریقایی (وجود مقر سازمان ملل)، تنوع قبایل و آداب و رسوم متفاوت که باعث غنای فرهنگی آن شده، مردم صمیمی وخونگرم آن وآزادی که برای تفریحات و گردشگران وجود دارد، کنیا را در رديف مراکز مهم جذب توريست در قاره آفريقا قرارداده است.
پایتخت این کشور نایروبی است و مومباسا، کیسومو و ناکورو شهرهای مهم آن محسوب می‌گردند. نایروبی معروف به شهر سبز آفتابی، بزرگترین شهر کنیا به شمارمی رود. این شهر که بین مومباسا و کامپالا واقع شده پر جمعیت ترین شهر آفریقای شرقی و سیزدهمین شهر بزرگ قاره آفریقا نیز محسوب می شود.

جاذبه ها

ماسای مارا
این پارک ملی با مساحت ۱۵۱۰ کیلومتر مربع واقع در جنوب غربی کنیا و در فاصله ۲۲۴ کیلومتری از نایروبی واقع شده است. شیر، کرگدن سیاه، فیل، بوفالو، یوزپلنگ ، زرافه، گورخرو… به وفوردر آن دیده می شوند. این زیستگاه بکر جایگاه عکاسان، فیلمسازان و مستندسازان می‌باشد.

مرکز زرافه ها
دراین مرکز حفاظت شده واقع در لانگاتا ، افراد می توانند باغذا دادن به این حیوانات و پیاده روی دراین منطقه لذت ببرند.

دریاچه ناکورو
غیراز پارک بی نظیرناکورو که یکی از کانون های جذب توریست در کنیا است، دریاچه ی ناکورو به خاطر وفور جلبک، فلامینگوها را گاهی اوقات تا یک میلیون به خود جذب می کند.

درياچه ويكتوريا
بزرگ ‌ترین دریاچه آفریقا ودومین دریاچه بزرگ آب شیرین جهان وبا ژرفای ۸۴ متر است ، تنوع زيستي آن بالا و بیش از ۳ هزار جزيره دارد که بیشتر آن‌ها مسکونی است.

موزه ملی
این موزه دارای بخش های جالبی از هنر، زمین شناسی، حیات وحش و تاریخ محلی نایروبی است.

مومباسا
دومین شهر و بزرگترین بندر کنیا است. جاذبه های توریستی چند فرهنگی که معماری ها و غذاهای بریتانیایی، پرتغالی، عربی، هندی و آسیایی را نشان می دهد.

دیانی
محبوب ترین و زیبا ترین ساحل در کنیا ودر ۳۰ کیلومتری شهرمومباسا قرار دارد. این ساحل محلی لذت بخشی برای شنا و گشت و گذار ، پیاده روی در امتداد ساحل و یا شرکت در ورزش های آبی می باشد.

لامو

جزیره لامو پرازسواحل زیبا و شنی سفید در کنیا است وخلیج ماندا وساحل شیلا محبوب ترین سواحل لامو می باشند که دارای استراحتگاه های لوکس ساخته شده در اطراف اقیانوس هستند.