خدمات:

بلیت رفت  و برگشت، ویزا، اقامت با صبحانه، ترانسفر فرودگاهی، راهنما، گشت، بیمه

blank

اگر قصد سفر به عمان را دارید، بهتر است کمی در مورد کشور مقصدتان اطلاعات به دست بیاورید تا بتوانید به بهترین شکل، برای سفرتان برنامه ریزی کنید.

سبک معماری و زیبایی طبیعت کشور عمان، سفری منحصر به فرد را برایتان رقم خواهد زد. اما مثل هر مکان دیگری، قبل از سفر باید درمورد ویژگی‌های خاص این کشور تحقیق کنید تا کم‌ترین دردسر را داشته باشید؛ از آب و هوا گرفته تا آداب و رسوم و غذاها. برای این منظور، لیستی از نکاتی مهم برای شما آماده کرده‌ایم که برنامه ریزی برای سفرتان به این کشور را آسان‌تر می‌کند.

آب و هوا

با توجه به گرمسیری بودن عمان، آب و هوای این کشور حتی در زمستان هم آفتابی می‌ماند. هوای آن در زمستان از ۱۷ تا ۲۷ درجه متغیر است و تابستان‌های آن به ۳۰ یا ۴۰ درجه نیز می‎‌رسد. البته هوا در اطراف کوهستان‌ها کمی خنک‌تر می‌شود. شما باید ابتدا تصمیم بگیرید که به کدام شهر می‌خواهید بروید و با توجه با آن، مناسب‌ترین لباس را برای سفر انتخاب کنید. برای مثال، آب و هوای شهر مسقط، حتی در بعضی از شب‌ها هم شرجی و گرم است. در حالی که شهر «صلاله» اینطور نیست و حتی فصل بارندگی‌های شدید را نیز دارد. بنابراین، حواستان به شهر و فصلی که در آن سفر می‌کنید باشد؛ اما در مجموع، ترجیحاً لباس‌های رنگ روشن و خنک بردارید تا تحمل گرما برایتان آسان‌تر شود.

زبان

زبان رسمی کشور عمان، عربی است، اما مردم به انگلیسی هم مسلط هستند. با توجه به اینکه جمعیت عمان متشکل از اعراب، هندی‌ها و پاکستانی‌ها است، این کشور فرهنگ‌های گوناگونی را در خود جای داده و زبان‌های هندی و بلوچی نیز در این منطقه رواج دارد.

فرهنگ

مردم عمان، مردمانی مذهبی هستند و برای سنت‌ها و فرهنگشان، ارزش زیادی قائل می شوند. این موضوع درمورد نحوه‌ی لباس پوشیدنشان در مکان‌های عمومی نیز صدق می‌کند. مردهای عمانی، لباس‌های رنگی یا سفیدی می‌پوشند که به همراه کلاهشان، تمام بدنشان را پوشش می‌دهد. خانم‌ها، علاوه بر پوشیدن لباس‌های زیبای بلند، مویشان را نیز با روسری می‌پوشانند. البته آن‌ها به هیچ وجه از گردشگران توقع ندارند که لباسشان مثل آن‌ها باشد، اما بهتر است برای احترام به میزبانتان، از پوشیدن لباس‌های بیش از حد باز اجتناب کنید.

جاذبه های شهرها

هر کدام از شهرهای این کشور، فستیوال‌ها و جاذبه‌های گردشگری منحصر به فرد خودشان را دارند که فصل‌های توریستی‌شان با هم متفاوت است. برای مثال، هر سال جشنواره‌ای در مسقط برگزار می‌شود که رقص‌های محلی‌اش دیدنی است. همچنین می‌توانید از غرفه‌های آن، محصولات کشور عمان یا اجناس بین‎المللی را نیز خریداری کنید. اما بهترین فصل برای بازدید از صلاله، فصل بارندگی آن است که شهر را به رنگ سبز درمی‌آورد.

تفریحات ماجراجویانه

عمان، مقصد مناسبی برای گردشگران ماجراجو به حساب می‌آید. می‌توانید به کوهنوردی و صخره‌نوردی بروید یا در کوه‌های آن (مخصوصآ کوه‌های حجر)، چادر بزنید و از طبیعت زیبای این کشور لذت ببرید. همچنین اگر به تفریحات آبی علاقه‌مندید، می‌توانید به قایق‌سواری یا غواصی در دریاهای بی‌نظیر آن بپردازید. حتی امکان شن‌سواری در صحراهای جنوبی این کشور نیز وجود دارد. تنوع تفریحات در عمان به گونه‌ای است که احتمالاً برای انجام همه‌ی آن‎ها، وقت هم کم می‌آورید.