۴شب پکن + ۳ شب شانگهای

خدمات ارائه شده گشت تور در تور چین (پکن – شانگهای):
ویزا ، بلیط رفت و برگشت ، اقامت در هتل ۵ ستاره با صبحانه ، ترانسفر فرودگاهی ،
راهـنما ، انتقال بین دو شهر (پرواز یا قطار سریع السیر) ، گشت شهری در پکن ،
گشت شهری در شانگهای

blank

پایتخت: پکن
شهرهای توریستی: پکن، شانگ های و هانگزو
واحد پول: یوان
زبان: چینی، ماندرین و انگلیسی
فاصله هوایی تا تهران: در حدود ۷ ساعت

پکن:
شهر پکن به عنوان مرکز سیاسی و تجاری چین با وسعتی پهناور، یکی از مهمترین و جذاب ترین پایتخت های جهان محسوب می شود. دارای آب و هوایی چهارفصل بوده که بهترین زمان برای مسافرت به این شهر، فصل پائیز و بهار می باشد.
آثار بسیار زیبا و باستانی پکن حکایت از قدمت ۳۰۰۰ ساله این شهر دارد مسئولان شهر پکن برای جذب جهانگردان اقدامات زیادی را فراهم ساخته که از ساخت هتل های بسیار شیک و مجلل گرفته تا مراکز تفریحی، مراکز خرید، سالن های نمایش، امکانات خوب حمل و نقل شهری، محل های مختلف برای اجرای اپرای peking و… در کنار آثار باستانی همچون شهر ممنوعه، قصرهای امپراطوری، دیوار بزرگ چین و… پایتخت پرجمعیت ترین کشور جهان را تبدیل به یکی از مکان های توریستی کرده که نمی توان از دیدن آن صرف نظر کرد.

جاذبه های دیدنی:

شهر ممنوعه: در شمال میدان Tiananmen در پکن واقع شده است. شهر ممنوعه با ۶ متر خندق و ۱۰متر دیوار محصور شده است و هر دیوار آن یک دروازه دارد.
میدان تیان آن من: در مرکز پایتخت بنا شده است، محلی برای بازدید از مقبره قهرمانان چین، موزه ملی چین، کاخ و عمارت بیاد ماندنی Mao Zedong می باشد که پرچم ملی در این میدان همیشه برافراشته است. این میدان در سال ۱۴۱۷ و در زمان سلسله مینگ در کنار شهر ممنوعه ساخته شده است.

شانگهای:
این شهر به عنوان یکی از بزرگترین مراکز اصلی در زمینه بازرگانی و تجاری و بنادر مهم آسیا و منطقه جنوب شرق محسوب می شود که توجه جهانیان را به خود جلب کرده است. برج مخابراتی شانگهای با ۴۶۸ متر ارتفاع یکی از چهار برج مرتفع جهان به عنوان سمبل و نماد شـانگهای بشمار می آید. از دیگـر مناطـق دیدنی شـانگهای می توان به شیشان، جزیره چونگ مینگ، دینگشان و…. اشاره کرد.

هانگزو:
به دلیل طبیعت و موقعیت زیبا و مشهورش و همچنین آب و هوای معتدل و چهار فصلش یکی از شهرهای مهم و توریستی چین می باشد. موزه ملی ابریشم چین واقع در ساحل جنوبی، باغ بسیار زیبای هانگزو، تنها موزه ملی چای در چین که با پوشش گیاهی محصور شده است، شهر شناور و بسیار زیبای «ووژن» با قدمتی ۲۰۰۰ ساله و… از جمله نقاط دیدنی هانگزو می باشد.

گوانگجو:
این شهر در جنوب چین قرار گرفته و آب و هوای معتدل گرمسیری دارد. نمایشگاه صـادرات چـین در بهار و پائیز برگزار و به نام نمایشـگاه گوانگجو (کانتون) شـناخته می شود. این نمایشگاه بزرگ ترین نمایشگاه تجاری چین است. از جاذبه های این شهر می توان به نمایش خیمه شب بازی چینی (هنری ۲۰۰۰ ساله)، کنسرت وباله، فستیوال فانوس ها و… اشاره کرد.

اطلاعات مفید:
– طبق مقررات قانون مدیریت ارز در چین، در داخل مرز جمهوری خلق چین گردش ارز و تسویه حساب ارزی ممنوع است. به منظور ایجاد تسهیلات برای میهمانان و کسانی که به تبدبل پول نیاز دارند در بعضی از هتل ها و و یا فروشگاه ها تدابیری اندیشیده شده است.
– سفر به منطقه «تبت» فقط با استفاده از تورهای مخصوص امکان پذیر است.