-۱ بلیط رفت و برگشت ، ترانسفر فرودگاهی
-۲ ویزا ، ۷ شب اقامت با صبحانه در هتل ۴و۵ ستاره
-۳ راهنمای فارسی زبان ، گشت های متنوع طبق برنامه سفر ، بیمه
-۴ راهنمای مجرب

 

blank

 

پایتخت: آتن
زبان رسمی: یونـانی
نوع حکومت: جمهوری پارلمانی
واحد پول: یورو
پیش شماره تلفن: ۳۰

یونان کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است، این کشور از شمال با آلبانی، بلغارستان و از شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب نیز به دریا محدود است.
این کشـور به عنوان مهـد تمدن مغرب زمین و زادبـوم دموکراسی، فلسـفه غـرب، بـازی‌های المپیک، نمایشنامه‌نویسی و… قابل توجه است.
یونان وارث تمدن و فرهنگ فلسفى، اجتماعى و هنرى بسیار برجسته اى است و مهد فرهنگ ها و مذاهب علوم جهان غرب مي باشد. این فرهنگ و تمدن یونانى که در قرون سوم و چهارم و پنجم (ق.م) به اوج مى رسد.
یـونان با دارا بودن فرهنگ و تمـدن مدیترانه ‌ای و مناظـر و تفرجگاه‌ های متنوع، از سال‌ها پیش به یکی از هدف‌های توریستی مردم از سراسر جهان تبدیل شده و حتی با قسمت‌های دیگر مدیترانه مثل ایتالیا و اسپانیا برابری می‌کند.

آتن:
آتن با جمعیتی حدود ۴ میلیون نفر ، پایتخت اساطیری یونان و مهد تمدن غرب ، از جمله شهرهای مهم و تاریخی جهان محسوب می گردد.
شهر آتن ، پایتخت یونان ، از شهرهای مهم تاریخی جهان باستان و مرکز دانش، فلسفه و ادب می باشد. سقراط ، افلاطـون ، ارسـطو و دموستون در این شـهر ظهور کردند.
آتن شهری زیبا ، تماشایی و پر از باغ های سرسبز و پارک های دیدنی است. آثار بدیع و عظیم تاریخی بسیاری در آتن وجود دارد و هرساله هزاران جهانگرد مشتاق و شیفته آثار هنری تاریخی را به سوی خود می کشاند از جمله: پارتنون ، ارختئوم ، آکروپولیس و …

آکروپولیس: تپه ای است در مرکز آتن که دژ دفاعی شهر بوده و بعدها با آغاز دموکراسی، معابد و ساختمان های عمومی در آن بنا گردید. امروزه قابل توجه ترین بخش آن ویرانه های به جا مانده از معبد آتنا است.
این معبد با معماری “ایکتینوس”Iktinos و مجسمه سازی “فیدیاس” Phidias و در زمان “پریکلس” Pericles ، یعنی دوران طلایی یونان ساخته شده است.
در بخش دیگری از آکروپولیس معبد دیگری به نام ارختئونErechtheion وجود دارد و از آخرین بناهای آکروپولیس است.

مقبره Kekrops: سرسلسله اسطوره ای خاندان سلطنتی در این مکان قرار دارد. ستون های این معبد که به شکل شش دوشیزه زیبا (Caryatids) هستند، در حال حاضر به موزه آکروپولیس منتقل شده اند و کپی آنها را می توان در معبد دید.

موزه ملی باستان شناسی: این موزه که در سال ۱۸۶۰ بنیان گذاری شده بزرگترین مجمـوعه آثـار به جا مانده از یـونان باستان در جهان(حدود ۲۰۰۰۰شیء) را در بر دارد. در بخشی از موزه که به تازگی گشایش یافته آثاری از تمدن مصر نیز یافت می شود. مجسـمه اَفرودیت خندان، مجسـمه کوروس، مونـالیـزای مـذکر و ماسک های طلایی آثار برجسته این موزه هستند.

دمـاغهSounion و معـبد پوزئیدون: بازمـانده هـای این معـبد، با چشـم انداز زیبایی از دریا ، محیطی دیدنی را به وجود آورده است.

پایریس Piraeus: بندری ۲۵۰۰ سـاله در ۱۰ کیلومتری آتن که سال ها تجار، کالاهایشان و زائران را به آتـن می آورده و حالا میزبـان توریست هاست. این بندر با ۲۰ میلیون مسافر در سال پر مسافرترین بندر اروپا و سومین بندر جهان است.