حوزه گردشگری-تاسیسات گردشگری-اتاق بازرگانی

آماده باش اتاق بازرگانی و دفاتر گردشگری

رئیس انجمن صنفی دفاتر گردشگری، مسافرتی و هوایی استان اصفهان گفت: گردشگری در رسته کاری اتاق بازرگانی وجود ندارد، اما به واسطه اینکه با رشد گردشگری صنایع دیگر نیز رشد خواهند کرد، اتاق بازرگانی هم به سمت کمک برای توسعه آن آمده است.

بعصر روز گذشته (۲۵ مردادماه) انجمن صنفی دفاتر گردشگری، مسافرتی و هوایی استان اصفهانبا کمیسیون گردشگری و برند شهری اتاق بازرگانی اصفهان تفاهم‌نامه‌ای امضا کرد. این تفاهم نامه در راستای استفاده از ظرفیت اتاق بازرگانی برای حفظ مشاغل مرتبط با صنعت گردشگری تنظیم و امضا شد.

محسن روناسی، رئیس انجمن صنفی دفاتر گردشگری، مسافرتی و هوایی استان اصفهان در حاشیه این مراسم گفت: هیأت مدیره جدید انجمن صنفی در تلاش است تا با ارگان‌ها و نهادهای مختلف که در حوزه گردشگری فعال هستند تفاهم‌نامه‌هایی برقرار کند. در اولویت‌های ما جلب مشارکت مجموعه‌های خصوصی و نیمه دولتی مختلف از جمله اتاق بازرگانی و شهرداری قرار داشت، این ارگان‌ها در گردشگری حرفی برای گفتن دارند و از منابع سخت‌افزاری خوبی برخوردارند.

وی ادامه داد: انجمن صنفی دنبال جذب منابع مالی، مطالعاتی و زیرساختی است. خوشبختانه در این راستا توانستیم نظر اتاق بازرگانی را برای امضای تفاهم‌نامه جلب کنیم. گردشگری در رسته کاری اتاق بازرگانی وجود ندارد، اما به واسطه اینکه با رشد گردشگری صنایع دیگر نیز رشد خواهند کرد، اتاق بازرگانی، هم به سمت کمک برای توسعه آن آمده است. امیدواریم اتفاقات خوبی برای رشد گردشگری اصفهان پس از بحران کرونا رخ دهد.

روناسی درباره جزئیات تفاهم‌نامه اظهار کرد: اتاق بازرگانی، منبع اصلی شورای گفت‌وگوی استان است و این تفاهم‌نامه جنبه حمایتی دارد. اتاق بازرگانی، مطالعات خوبی در حوزه رویدادها داشته و قرار است این منابع در اختیار انجمن صنفی قرار گیرد.

وی با اشاره به نقش صنوف گردشگری در بحران کرونا، توضیح داد: رویه کار گردشگری نسبت به قبل متفاوت شده و تقریباً تمام فروش خدمات آن به صورت آنلاین ارائه می‌شود. اگر پیش تر مسافر برای خرید یک بلیط به آژانس می‌رفت، الان تنها با چند کلیک تمام تور و خدمات خود را رزرو می‌کند. انجمن دنبال فراهم آوردن امکاناتی برای دفاتر است تا بسترهای فروش آنلاین خود را توسعه دهند.

منبع:ایرنا

مرتبط:

تشکیل ستاد ویژه احیای صنعت گردشگری در دوران کرونا

۲ پیشنهاد فوری برای خروج گردشگری از بحران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *