مسافران نورزی

استقبال از مسافران نورزی با گشاده‌رویی و خدمت صادقانه

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا(ع) گفت: در استانه سال ۱۴۰۱ مردم و مدیران مشهد به جهت مجاورت با بارگاه امام رضا(ع) وظیفه دارند که با گشاده‌رویی و خدمت صادقانه به استقبال زائران و گردشگران نوروزی بروند.

حسین رضایی در گفت‌وگویی با اشاره به میزبانی شهروندان مشهدی‌ از زائران و گردشگران نوروزی اظهار کرد: در حالی وارد سال ۱۴۰۱ می‌شویم که مردم مشهد در تکاپوی آمادگی برای میزبانی کریمانه از هزاران زائری می‌شوند که از میان ۳۲ استان کشور، خراسان رضوی و مشهد را برای سفر نوروزی انتخاب می‌کنند. در این راستا مدیران و مردم مشهد به جهت توفیق مجاورت با بارگاه امام هشتم‌(ع) این وظیفه را دارند که با گشاده‌رویی و خدمت صادقانه به استقبال زائران، مسافران و گردشگران نوروزی بروند.

وی افزود: پیش‌بینی‌ها حکایت از حضور میلیونی زائرانی دارد که ۲ سال برای صدای صلوات خاصه در هنگام حلول سال نو از گلدسته‌های منور رضوی انتظار کشیده‌اند. وظیفه نهادهای دولتی در قالب ستاد خدمات سفر نیز تعریف شده و نهادهای مردمی و سمن‌های خدمتگزار به ویژه جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا(ع) این آمادگی را دارد که در صورت نیاز با تمام ظرفیت در حوزه‌های اسکان، تغذیه و درمان در خدمت ستاد خدمات سفر باشد.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا(ع) ادامه داد: همچنین در جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا(ع) این آمادگی وجود دارد که بستر خدمت‌رسانی در صورت حضور زائران پیاده در ایستگاه‌های صلواتی را فعال کند، از همین رو ایستگاه‌های پنج گانه ثابت مسیر نیشابور و ایستگاه‌های ثابت مسیر سرخس و قوچان این آمادگی میزبانی از زائری که قصد تشرف با پای پیاده به مشهد را داشت، با اعلام قبلی از خدمات بین راهی این ایستگاه‌ها برخوردار شود.

رضایی خاطرنشان کرد: به زائران پیاده‌ای که نیمه شعبان را برای زیارت انتخاب می‌کنند توصیه می‌شود که مسیر کوتاهی را انتخاب کنند. زائران به محور نیشابور به مشهد توجه بیشتری داشته باشند که می‌توانند از ایستگاه رباط خاکستری میراث فرهنگی و زائرسرای امام هادی(ع) در نزدیکی مشهد استفاده کرده و پیش از حرکت با مدیران ایستگاه‌ها هماهنگی کنند. همچنین آمادگی داریم در حوزه تجهیز مراکز اسکان اضطراری نیز کمک کنیم.

وی عنوان کرد: همچنین به زائران و گردشگران زیارتی مشهد توصیه می‌کنیم که در مسیر از جاذبه‌های میدانی، میان‌شهری و بقاع متبرکه استفاده کرده و در مشهد ضمن استفاده و بهره‌گیری از ضیافت معنوی مضجع منور رضوی از فضاهای گردشگری مشهد، کلات و امام‌زادگان اطراف این شهر نیز بهره ببرند. نعمت حضور زائران برای مشهد نه تنها کم نیست، بلکه به فعال شدن اقتصاد بازار و اقتصاد فضاهای گردشگری مذهبی، غذا، سلامت و ورزشی مشهد کمک می‌کند. این اماکن که تحت نظارت سازمان‌های ناظر قرار دارد با تمام توان در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

اصناف و بازاریان برای میزبانی خوب در ارائه قیمت‌های منصفانه پیش‌قدم شوند

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا(ع) گفت: در میان خیل عظیم زائران و گردشگران داخلی نباید از حضور گردشگران خارجی غافل شویم. گردشگران و زائرانی که بعضا پیاده به مشهد مشرف می‌شوند باید خدمات ویژه دریافت کنند. با تمام برنامه‌ریزی‌ها برای استقبال از مهمانان رضوی نباید از فرصت‌های اقتصادی که در روزهای آتی به‌وجود می‌آید غافل شد. توصیه می‌کنم به جهت رعایت حال زائران و مسافران ایرانی و خارجی و ارائه میزبانی، اصناف و بازاریان در ارائه قیمت منصفانه پیش‌قدم شوند.

منبع: ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *