سفر به شیراز-احیای گردشگری

ایجاد کارگروه “احیای گردشگری” شورای گفت وگوی فارس

رئیس کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق بازرگانی فارس گفت: به زودی کارگروه احیای گردشگری ذیل شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان فارس برای پیگیری تخصصی مسائل مربوط به صنعت گردشگری استان در استانداری فارس راه‌اندازی خواهد شد.

سهراب شرفی دوشنبه ۲۲ دی در جلسه کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق بازرگانی فارس که با حضور برخی از فعالان اقتصادی در این اتاق برگزار شد، بیان کرد: این کارگروه با محوریت احیای طرح گردشگری مثلث طلایی راه‌اندازی خواهد شد.

او افزود: فعال شدن و احیای طرح گردشگری مثلث طلایی با مشارکت استان‌های اصفهان و یزد در دستور کار این سه استان قرار گرفته و جلساتی در این زمینه برگزار شده که دبیرخانه این طرح در استانداری استان فارس مستقر و فعالیت خود را آغاز کرده است.

شرفی با بیان اینکه اهتمام هر سه استان بر احیای این طرح است اظهار کرد: بنا بر تصمیمات اتخاذ شده مقرر شده این طرح به صورت تخصصی و در قالب کارگروه احیای گردشگری ذیل شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی هر سه استان تشکیل و مسایل آن را دنبال کند.

او اضافه کرد: در این کارگروه نخبگان، خبرگان و فعالان هر سه استان در حوزه گردشگری حضور خواهند داشت و عملکرد و رویه این کارگروه مشابه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خواهد بود و مصوبات و راهکارهای برون رفت از مشکلات به منزله مصوبه شورای گفتگو لازم الاجراست.

شرفی ادامه داد: ما در فارس باید زیرساخت‌های صنعت گردشگری خود را تقویت و به روز کنیم و در این زمینه نیاز استان فارس و شهر شیراز انجام پروژه‌های کلان در حوزه‌های مختلف گردشگری از جمله سلامت است.

او با بیان اینکه ما در استان در مباحث زیرساختی و آموزشی صنوف گردشگری در استان با کاستی‌هایی روبرو هستیم، عنوان کرد: ما در حوزه گردشگری استان به دنبال ایجاد ساختار و سند راهبردی هستیم تا از اعمال سلیقه و رفتارهای جزیره‌ای جلوگیری و این صنعت استان متناسب با جایگاه آن رشد کند.

شرفی تصریح کرد: صنعت گردشگری از مزیت‌های اصلی  فارس است و فارس باید طلایه دار حرکت‌های خلاقانه و موثر در این حوزه در کشور باشد و این در حالی است که صنعت گردشگری و توریسم بر روی سایر بخش‌ها نیز تاثیر مثبت دارد که امیدواریم مصوبات این کارگروه راهگشایی برای حوزه گردشگری داخلی و استان‌ها باشد.

علی عوض پور، دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس نیز گفت: درپی ایجاد شرایط جدید در دنیا، کشور ما و استان فارس نیز باید اقدام به پذیرش گردشگر و به حرکت در آمدن صنعت گردشگری کند و متناسب با شرایط موجود و رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت‌های خود این حوزه را برنامه ریزی کند.

او با بیان اینکه رونق صنعت گردشگری یکی از اولویت‌های ما در اتاق بازرگانی فارس است، افزود: بخش خصوصی باید چرخ صنعت گردشگری استان را به حرکت در آورد و هر صنف گردشگری ما باید اقدام به تهیه پروتکل‌های خاص کند تا مردم بتوانند از این صنعت استفاده کنند.

علیرضا دژبد، مشاور عالی کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران هم گفت: طرح گردشگری مثلث طلایی از سالهای پیش با پیشنهاد استان فارس در سه استان اصفهان، یزد و فارس مطرح و مورد استقبال قرار گرفت اما در اجرای آن موفق عمل نشد.

او اظهار کرد: استقرار دبیرخانه دائمی این طرح در فارس و پیگیری این طرح توسط بخش خصوصی از نقاط قوت رویکرد جدید عملیاتی کردن این طرح است که نکته حائز اهمیت این طرح این است که هر سه استان باید شرایط متقابل و برابر را ارائه و اجرا کنند.

دژبد اضافه کرد: صنعت گردشگری یکی از بخش‌های اصلی استان فارس است لذا برای رونق و توسعه این بخش همه بخش‌های استان باید همت و مشارکت کنند، زیرا منافع استان است.

مشاور عالی کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: فارس در بسیاری از بخش‌های گردشگری در کشور پیشگام بوده است لذا فعالیت در این حوزه باید متناسب با شرایط روز پیش رود.

منبع:ایسنا

مرتبط:

برنامه‌های خوبی برای احیای گردشگری داریم

تابستان آینده؛ چشم‌انداز یونان برای احیای گردشگری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *