موزه ملی ایران

بازدید رایگان از موزه ملی ایران در دهه فجر

در دهه فجر امسال، قادر خواهید بود تا از نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا در موزه ملی ایران همه تالارهای کتابخانه و موزه ملی ملک رایگان بازدید کنید.

دو موزه ملی ایران و موزه ملی ملک که سال گذشته هشتاد سالگی خود را جشن گرفتند، بازدید از فضاهای موزه ای خود را در دهه فجر رایگان اعلام کردند، با این تفاوت که موزه ملی ایران فقط بازدید از نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا را برای گردشگران داخلی و خارجی رایگان اعلام کرد.

کتابخانه و موزه ملی ملک، در کنار کتابخانه نفیس نسخه های خطی و چاپی، مجموعه ای از آثار و اشیای ارزشمند تاریخی را در تالارهای گوناگون خود جای داد. مجموعه سکه، حدود ۱۰ هزار سکه تاریخی از دوران پیش از هخامنشی (از سده ششم پیش از میلاد)، تالار سکه، تالار کمال الملک و خاندان غفاری، تالار کتابت و نگارگری، مجموعه هنر لاکی، مجموعه اهدایی بانو عزت ملک ملک، دختر بزرگ حاج حسین آقا ملک واقف این گنجینه، نمایشگاه دائمی حاج حسین آقا ملک، تالارهای تمبر، هزار داستان، هنر و زندگی و علوم در ایران اسلامی به عنوان تالارهای این موزه برای بازدید گردشگران آماده هستند.

مخاطبان در دهه فجر به جز جمعه ها و تعطیلات رسمی از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶:۱۵ می توانند از این موزه در میدان امام خمینی (ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد بازدید کنند. جبرئیل نوکنده، مدیرکل موزه ملی ایران نیز اعلام کرده که در گرامیداشت دهه فجر بازدید از نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا برای همه گردشگران داخلی و خارجی رایگان است.

مخاطبان این بخش از موزه نیز می توانند از ۱۲ تا پایان روز ۲۲ بهمن به جز دوشنبه ها از ساعت ۹ تا ۱۸:۳۰ به صورت رایگان از این نمایشگاه دیدن کنند. این نمایشگاه ۳۰۰ اثر ارزشمند با قدمت ۳۵۰ هزار سال تا دوران معاصر فرهنگ و هنر اسپانیا را روایت می کند. این آثار در سه گالری شامل آثاری از دوران پارینه سنگی تا پایان دوره مفرغ که قدیمی ترین اثر آن با قدمت ۳۵۰۰۰۰۳۵۰ هزار ساله، گالری دوم با نمایش آثار دوره های آهن، فنیقی، ایبری، رومی، اسلامی، مسیحیت، قرون وسطی وگالری سوم آثار دوره مدرن و معاصر به نمایش درآمده اند.

مرتبط:

آشنایی با موزه ملی ایران

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *