گردشگری-غذایی

بهترین شهرهای جهان برای گیاهخواران

وبسایت “تری هاگر” در مطلبی به بهترین شهرهای جهان برای گردشگران گیاه‌خوار پرداخت.

در این مطلب آمده است: اگر عاشق سفر هستید و از رژیم غذایی گیاهی پیروی می‌کنید، بهتر است بدانید که کدام کشورها با گیاه‌خواران دوستانه‌تر برخورد می‌کنند. بیش از صدها مسافر در سفر به ۲۵۰ کشور در اقصا نقاط جهان نظر خود را در اینباره اعلام کرده‌اند. تعداد موسسات گیاهخواری به ازای هر نفر، نمره میانگین بازدیدکنندگان و درصد رستوران‌های رده بالا (چهار و پنج ستاره) در رده‌بندی بهترین شهرها برای مسافرت گیاهخواران لحاظ شده است. همچنین نمودار بهترین شهرها شامل توصیه‌های خاص برای استفاده از رستوران‌ها و نوع غذاها است.

بر این اساس، شهر نیویورک در صدر این فهرست قرار دارد. بیش از ۸۸ درصد از رستوران‌های مخصوص گیاهخواران نیویورک چهار یا پنج ستاره هستند. به ازای هر ۲۱۰۷ شهروند نیویورکی، یک موسسه گیاه خواری وجود دارد. بازدیدکنندگان به نیویورک نمره ۴٫۱۹ از ۵ داده‌اند.

رده بعدی این فهرست متعلق به پورتلند، دیگر شهر آمریکاست. ۸۷ درصد رستوران‌های این شهر رده بالا هستند. پورتلند از لحاظ وجود موسسه گیاه خواری آماری بهتر از نیویورک دارد و به ازای هر ۶۱۲ شهروند ساکن پورتلند، یک موسسه گیاهخواری وجود دارد. بازدیدکنندگان به پورتلند نمره ۴٫۱۸ از ۵ داده‌اند.

چیانگ مای در تایلند، رده سوم این فهرست را به خود اختصاص داده است. ۸۶ درصد رستوران‌های گیاهی این شهر رده بالا هستند و به ازای هر ۸۹۷ شهروند در چیانگ مای یک موسسه مخصوص گیاه‌خواران وجود دارد. نمره بازدیدکنندگان به این شهر ۴٫۲۹ از ۵ است.

شهر برلین آلمان، در رده چهارم این رده‌بندی قرار دارد. ۸۵ درصد رستوران‌های گیاهی این شهر رده بالا محسوب می‌شوند. در پایتخت آلمان به ازای هر ۲۳۸۴ نفر یک موسسه گیاهی وجود دارد و نمره بازدیدکنندگان به این شهر ۴٫۲۱ از ۵ است.

هوشی مین ویتنام، پراگ جمهوری چک، لندن انگلیس، سئول کره جنوبی، دهلی هند و تایپه چین تایپه در رده‌های بعدی شهرهای مناسب برای سفر گیاهخواران قرار دارند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *