بیابان گردی

قسمت عمده ای از سرزمین ایران کویر و بیابان تشکیل میدهد.این مناطق به دو بخش کلی کویر مرکزی ( دشت کویری ) و دشت لوت تقسیم میشوند.

کویر مرکزی وسیعترین کویر ایران است که از دامنه های جنوبی البرز تامرکز ایران گسترش دارد . کویر لوت نیز در قسمت جنوب شرقی ایران واقع است .

متاسفانه در باور عمومی کویرخالی از سکنه و خالی از هرگونه جنبه تفریحی است . عموم مردم ما به دلیل وفور این نعمت از دیدن آن غافل اند. جالب اینکه مسافران خارجی و به ویژه اروپاییان که به ایران می آیند ، مقصد اصلی آنان بخش های کویری ایران است ، زیرا آنان کویری ندارند و به همین دلیل ارزش آن را به خوبی درک میکنند .

کویر ها یکی از زیباترین چشم اندازهای طبیعت هستند . زیرا افق دید را محدود نمی کنند و بی کرانند و آسمان وزمین را در کنار یکدیگر قرار می دهند. مردم کویری انسان های قانع و بی نیازی هستند که سخت کوشی را از نیاکان ارجمند خویش به ارث برده اند . کویر دارای جاذبه های فراوانی است که از آن جمله میتوان به کلوت ها ، دریاچه های نمک و پوشش های گیاهی خاص اشاره نمود .

از جمله فعالیت هایی که در کویر قابل انجام هستند می توان به مواردی چون شتر سواری ، سافاری ، دوچرخه سواری ، و دیدن چشم اندازهای بی نظیر کویری اشاره کرد .

blank

خوشبختانه در حال حاضر فرصت های خوبی جهت سفر به کویرهای زیبای ایران در مناطقی مانند روستاهای مصر ، فرحزاد و گرمه در قلب کویرمرکزی ایران و دراستان اصفهان فراهم شده است . همچنین شما میتوانید در فاصله کمی از کلانشهر تهران به سایت های کویرنوردی منطقه ورامین سری بزنید و یاراهی اقامت در اکو کمپ کویری متین آباد که درفاصله کمی از یکی از زیباترین مناطق مذهبی کشورمان امامزاده آقا علی عباس قرار گرفته است ، بشوید .

چشم اندازهای زیبای کویری استان کرمان در منطقه شهداد فرصتی با ارزش برای دیدن نادیده ها رافراهم می آورد و البته اگر به دنبال آمیزه کم نظیری از تمدن کهن و چشم اندازهای بکر کویری هستید ، به شما پیشنهاد میکنیم برای سفر به استان خراسان جنوبی برنامه ریزی کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *