تخت جمشید-میراث فرهنگی ایران

تخت جمشید روزانه ضدعفونی می شود

مسوول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مرودشت،گفت: با هدف مقابله با ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع این بیماری، مجموعه جهانی تخت جمشید روزانه ضدعفونی می‌شود.

بهمن مردانی، یکشنبه بیان داشت: با هماهنگی مرکز بهداشت شهرستان مرودشت، یک دوره کلاس‌های آموزشی ویژه کارکنان بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری این شهرستان در حال برگزاری است و بنرهای آموزش همگانی پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا نیز در اماکن تاریخی و فرهنگی این منطقه نصب شده است.

او ادامه داد: ضد عفونی کردن محوطه، سرویس‌های بهداشتی ،اتاق های پرسنل، مبادی ورودی و باجه بلیت فروشی مستقر در این مکان از جمله اقدامات پیشگیرانه در مجموعه جهانی تخت‌جمشید است که به صورت روزانه انجام می‌شود.

مسوول اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان مرودشت اضافه کرد: می‌کوشیم تدابیری انجام شود تا آسیب‌های احتمالی بیماری کرونا در مجموعه جهانی تخت‌جمشید را به حداقل برسانیم.

یادمان تاریخی تخت‌جمشید که متعلق به دوره هخامنشیان است یکی از چهار اثر ثبت شده استان فارس در فهرست آثار جهانی است که در سال ۱۹۷۹میلادی با شماره ۱۱۴در سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) ثبت شد.
سلسله هخامنشیان از سال ۳۳۰ تا ۵۵۰ پیش از میلاد بر ایران حکومت کردند.
مجموعه جهانی تخت‌جمشید در شهرستان مرودشت و در فاصله ۶۰ کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.

منبع:ایرنا

مرتبط:

شکوه و عظمت تاریخ ایران در تخت جمشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *