تخصیص ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات برای احداث بزرگترین سازه معلق جهان

معاون اقتصادی استانداری اردبیل گفت: برای مجموعه گردشگری پل معلق منطقه ازنا و خلخال ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی یارانه‌ای از محل منابع اشتغال پایدار روستایی و عشایری اختصاص می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از استانداری اردبیل، ارژنگ عزیزی شامگاه جمعه در بازدید از مجموعه گردشگری پل معلق منطقه ازناو خلخال عنوان کرد: برای مجموعه گردشگری پل معلق منطقه ازناو خلخال ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی یارانه‌ای از محل منابع اشتغال پایدار روستایی و عشایری به عاملیت بانک توسعه تعاون تصویب شده که آماده عقد قرارداد است.

وی افزود: قبل از بازدید نشستی با مدیران بانکی انجام پذیرفت و برای تسریع در فرآیند پرداخت تسهیلات بانکی مصوب این طرح و دیگر طرح گردشگری در محدوده روستای مجره خلخال هماهنگی‌های لازم به عمل آمد.

مدیر مجموعه گردشگری پل معلق منطقه ازناو نیز در تشریح جزئیات طرح عنوان کرد: پیش از این مشاوران و مهندسان طراح پل معلق ازناو آن را به طول ۴۵۰ متر طراحی کرده بودند که با تغییرات جدید طول پل به ۵۳۸ متر ارتقا یافته است.

وی با بیان اینکه عملیات ایجاد راه دسترسی از دو سمت ورودی پل در ضلع غربی و شرقی کوه ازناو احداث و عملیات اجرایی فنداسیون مهار پل در ضلع شرقی محل اجرای این طرح آغاز شده، افزود: پل معلق منطقه ازناو با عرض ۱.۵ متر و با وزن ۴۵۰ تن به عنوان بزرگترین سازه معلق جهان به دست متخصصان ایرانی ساخته می‌شود.

وی یادآور شد: برای ساخت این پل از مهارت و تجربه خبره‌ترین مهندسان سازه‌های معلق کشور استفاده شده و همزمان با عملیات اجرایی پل معلق عملیات اجرایی دوچرخه هوایی و زیپ لاین ازناو نیز دنبال می‌شود.

عزیزی تصریح کرد: در حال حاضر هیچ مشکلی در تسریع عملیات اجرایی این طرح وجود ندارد، ولی برخی مانع‌تراشی‌ها در مرکز استان مانع از روند اجرایی این پروژه بصورت عادی شده است.

منبع خبر:خبرگزاری مهر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *