شومن

توریست‌پذیرترین شهر بلغارستان در سال ۲۰۲۰

وزیر گردشگری بلغارستان در رسانه‌های اجتماعی به طور رسمی شهر شومن را به عنوان توریست‌پذیرترین منطقه کشور در سال ۲۰۲۰ معرفی کرد.

وزیر صنعت گردشگری بلغارستان هر ساله توریست‌پذیرترین شهر کشور را انتخاب می‌کند و جایزه‌ای برای مقامات ارشد آن در نظر می‌گیرد. در سال ۲۰۲۰ شهر شومن توانست این جایزه را از آن خود کند و به عنوان بهترین مقصد گردشگری این کشور انتخاب شود. در واقع برای انتخاب شهر توریست‌پذیر، هر سال بین مردم کشور یک نظرسنجی برگزار می‌شود که ۶۳ درصد آرا امسال به شومن اختصاص داده شد.

 

جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی شومن باعث شد این کلانشهر به عنوان بهترین مقصد گردشگری کشور انتخاب شود چرا که از محبوبیت زیادی در بین مردم کشور برخوردار است. در رقابت بین شهرهای توریست‌پذیر، شومن با ۶۰. ۶۳ درصد کل آرا در جایگاه اول قرار گرفت و پس از آن شهرهای بانسکو و رشته‌کوه‌های معروف ردوپه، به ترتیب با کسب آرا ۸۰. ۲۰ در صد و ۶۲. ۵ درصد جایگاه‌های دوم و سوم را از آن خود کردند.

کلانشهر ساندانسکی نیز از جوایز شهرهای توریست‌پذیر بهره‌مند شد چرا که در واکنش به بیماری کووید -۱۹ به خاطر توسعه پایدار و سیستم‌های دیجیتالی بسیار موفق عمل کرده بود. در مراسم فوق از شهرهای بالچیک و بورگاس نیز تجلیل شد زیرا مقامات رسمی این شهرها توانسته بودند با اقدامات سریع و موفق خود انتشار ویروس کرونا را به خوبی در مراحل اولیه شیوع کنترل کنند و به حداقل برسانند.

پارک تاریخی وارنا، کلانشهری در بلغارستان با کسب ۸۹ درصد کل آرا به عنوان یکی از بهترین مراکز گردشگری کشور انتخاب شد و پس از آن پارک تاریخی در دهکده Neofit Rilski عنوان توریست‌پذیرترین و محبوب‌ترین مقصد در میان کل مردم کشور را از آن خود کرد چرا که زیبایی خاص آن، چشم هر بازدیدکننده‌ای را به خود خیره نگه می‌دارد.

منبع:ایمنا

مرتبط:

اهرام استاب _از عجایب دیدنی بلغارستان

غار چشم خدا در بلغارستان

آشنایی با کلیسای روسی در بلغارستان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *