کاخ-فلینت

حلقه‌ای که نماد ناپایداری سلطنت شد

در نزدیکی کاخ فلینت، از جاذبه‌های گردشگری شهر فلینت در ولز، حلقه‌ آهنی بسیار بزرگی ساخته شد تا چشم‌انداز و افسانه‌های شکوهمند را به مردم ولز یادآوری کند.

ولز از پادشاهی‌های پیشین که امروزه به همراه انگلستان و اسکاتلند و ایرلند شمالی کشور بریتانیا را تشکیل می‌دهد، دارای چشم‌انداز و افسانه‌هایی بسیار شکوهمند است.

گروهی از معماران اهل لندن به منظور گرامیداشت تاریخ و هویت باشکوه سرزمین ولز، حلقه آهنی بسیار بزرگی طراحی کردند که در نزدیکی کاخ فلینت این شهر،  واقع شده است. این حلقه غول‌پیکر به عنوان بهترین طرح در رقابت افسانه‌های سالیانه ولز انتخاب شد و نمادی از روابط بین پادشاهی‌های قرون وسطی در اروپا و کاخ‌های ساخته شده توسط این پادشاهان بود.

blank

حلقه آهنی همانند پل معلقی است که با ارتفاعی برابر با هفت متر از زمین فاصله دارد و قطر آن برابر با ۳۰ متر است. این پل معلق از دو نقطه در زمین فرو رفته است و روی آن کلماتی حک شده است که سرزمین‌های اطراف، شهرهای تاریخی و دیگر مکان‌های باستانی پیرامون کاخ فلینت را مورد تکریم قرار داده است.

کاخ فلینت یکی از نخستین قصرهایی بود که توسط کینگ ادوارد اول ساخته شد و حلقه آهنی ساخته شده در کنار آن یادآور لحظه‌ای به یادماندنی بود که ریچارد دوم تاج سلطنت را به هانری چهارم واگذار کرد. حلقه فولادی ظاهری ناپایدار ومتزلزل دارد؛ نیمی از حلقه در زمین فرورفته است و نیمی از آن در هوا معلق است. ظاهر معلق حلقه بیانگر طبیعت ناپایدار تاج و تخت سلطنت است.

منبع:ایمنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *