کارت گردشگری

راه‌اندازی کارت گردشگری سازگار با محیط زیست در یونان

تسالونیکی (شهری در یونان) با ارائه کارت گردشگری پایدار، قصد دارد گزینه‌های گردشگری دوستانه‌تر با محیط‌زیست را ترویج کند.

 به نقل از نیوز، بخش گردشگری، از مهمترین ابزار رشد اقتصادی در اروپاست. بااین‌حال، بیماری همه‌گیر کروناویروس، خانه‌نشینی و محدودیت‌های سفر، به این بخش آسیب زیادی رسانده است.

گردشگری در بسیاری از کشورها ازجمله ایتالیا، یونان، اسپانیا، پرتغال و کشورهای دیگر وابسته به فصل تابستان است، ازاین‌رو، در تلاش هستند تا راه‌حل‌های جدیدی برای کمک به آنها ارائه دهند تا تاثیر کمتری در اقتصاد داشته و از بحران خارج شوند.

در این اوضاع، برخی به دنبال کاهش کرایه و پیشنهاد گزینه‌های ارزان پرواز و اقامت هستند و این در حالی است که برخی تصمیم گرفته‌اند با تکیه‌بر سوابق پیگیرانه کشور خود در زمینه موفقیت در مقابله با بیماری کووید- ۱۹ اقامت‌های خود را ایمن و مطمئن ارائه کنند.

شهرهایی مانند تسالونیکی یونان، تصمیم گرفتند تا گزینه گردشگری دوستانه‌تر با محیط‌زیست را برای گردشگران ارائه کند و این امر از طریق ابتکار عمل صدور کارت گردشگری پایدار توسط مقامات شهری انجام می‌شود.

این کارت از اوایل هفته گذشته ارائه‌شده و به افرادی که آن را خریداری کردند، امکان پیش‌پرداخت بسته‌های خاص در طیف گسترده‌ای از خدمات مانند بازدید از موزه و اماکن باستان‌شناسی را ارائه می‌کند.

اجرای تورهای پیاده روی، در این مکان‌ها به‌صورت پایدار انجام می‌شود.هدف اصلی این طرح، مشاهده رفتار مصرف‌کننده است.

گروهی از کارشناسان دریافتند که چگونه مشتریان نسبت به این رویکرد نوآورانه و جدید در زمینه گردشگری، واکنش نشان می‌دهند. آنان قصد دارند تا یافته‌های خود را برای اجرا در سطح گسترده‌تری از اتحادیه اروپا اجرا کنند.

همچنین، باید در نظر گرفت که تاثیرات آن در جذب گردشگر جدید به یونان چگونه بوده و چه نقشی در راه‌اندازی مجدد صنعت گردشگری این کشور داشته است.

سالونیک یا تِسالونیکی، دومین شهر بزرگ در یونان و مرکز مقدونیه یونان است.

پایایی یا پایداری، پتانسیلی برای کسب رفاه به شکل طولانی است که ابعاد زیست‌محیطی، اقتصادی و اجتماعی را در برمی‌گیرد.

منبع:ایسنا

مرتبط:

اگر قصد سفر به یونان دارید!

متیئورا _بهشت های آسمانی یونان

معبد آتنا _از جاذبه های گردشگری یونان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *