تور-ترکیه-تور ترکیه-پروازهای ایران و ترکیه

سه کشوری که بیشترین گردشگر را عازم ترکیه می‌کند

کشور ترکیه مقصد اول بسیاری از ایرانی‌ها برای سفر خارجی است. پس از آلمانی‌ها، بیشترین آمار سفر به شهرهای مختلف ترکیه را گردشگران ایرانی به خود اختصاص داده‌اند. روس‌ها هم در جایگاه سوم هستند.

ترکیه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از عصر ایران، فرماندار شهر استانبول ترکیه به تازگی اعلام کرده که در ۱۰ ماهه نخست سال جاری میلادی (سال ۲۰۱۹) آمار ورود گردشگران خارجی به شهر استانبول با ۱۱.۹۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به ۱۲ میلیون و ۶۹۰ هزار و ۳۷۶ نفر رسیده است.

او گفته گردشگران ایرانی پس از آلمانی‌ها در جایگاه دوم سفر به استانبول هستند و در ۱۰ ماهه نخست سال جاری میلادی ۷۷۴ هزار و ۶۸۲ گردشگر ایرانی وارد این شهر شده‌اند.

ماه گذشته نیز وزارت گردشگری ترکیه با ارائه آماری از میزان ورود گردشگران خارجی به ترکیه در ۹ ماهه نخست سال جاری میلادی، اعلام کرده بود گردشگران ایرانی پس از آلمانی‌ها بیشترین تعداد گردشگران خارجی شهر استانبول بوده‌اند و روس‌ها در جایگاه سوم هستند. گردشگران ایرانی به دلایل مختلف به استانبول سفر می‌کنند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها تجارت و سیاحت است. هزینه نسبتاً پایین سفر به ترکیه برای گردشگران ایرانی در کنار عدم‌نیاز به صدور روادید همه ساله گردشگران ایرانی زیادی را عازم شهرهای مختلف ترکیه می‌کند.

با اینکه مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ها در ۱.۵ سال گذشته از میزان سفرهای خارجی ایرانی‌ها کاسته است و گردشگری داخلی را رونق بیشتری داده و حتی به دلیل اختلاف قیمت‌های ناشی از افت ارزش ریال ایرانی، گردشگران کشورهای همسایه را به سفر به ایران ترغیب کرده، اما سفر به ترکیه همچنان به دلیل ارزانی نسبی در مقایسه با دیگر سفرهای خارجی، برای گردشگران ایرانی محبوبیت بالایی دارد.

منبع:همشهری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *