بارسلونا

شهری در بارسلونا که فقط یک خیابان دارد

در ۱۲۰ کیلومتری بارسلونا یک مکان شگفت انگیز وجود دارد: در فلات صخره‌ای باریک، یادآور دم اژد‌ها، خانه‌ها در دو ردیف قرار گرفته اند و حتی شگفت آور است که چگونه می‌توانند در چنین منطقه کوچکی با عرض کم قرار بگیرند. شهر Castellfollit de la Roca، ساخته شده در صخره‌ای قرن‌ها پیش، به شهر Castellfollit de la Roca معنای واقعی کلمه می‌تواند یکی از نقاط برجسته اسپانیا را گردشگری باشد که مطمئناً ارزش بازدید را دارد. البته مگر اینکه ترس از ارتفاع داشته باشید.

سنگ بازالت که این شهر بر روی آن ساخته شده است در کاتالونیا، در پارک طبیعی استان جیرونا واقع شده است و در نتیجه برخورد جریان‌های گدازه آتشفشانی شکل گرفته است. علاوه بر این، طبیعت این سنگ را در دو مرحله ساخته است: اول، حدود ۲۱۷ هزار سال پیش، در هنگام فوران آتشفشان، بنیادی برای این سنگ تشکیل شد، و خیلی بعد، اما خیلی خیلی پیش، به نظر می‌رسید که فوران دیگری دیواره‌ها را عمداً برپا کرده است، چیزی شبیه فلات باریک را تشکیل داد.

بارسلونا

ارتفاع سنگ ۵۰ متر است و مساحت محلی که این یک خیابان واحد با دو ردیف خانه در آن ساخته شده است تنها ۶۷۰ متر مربع است. در کمال تعجب، این شهر کوچک، که برخی از کتاب‌های راهنما حتی آن را یک روستا می‌نامند، دارای مناظر جالب بسیاری است. این شهر دارای کلیسای خاص خود (سان سالوادور) است و تاریخچه آن از قرن XIII آغاز می‌شود، زمانی که یک کلیسای کوچک در اینجا ظاهر می‌شود. در طول زمان کلیسا، بار‌ها تخریب و حتی از نو ساخته شده است. در پایان قرن گذشته، با تلاش اهالی شهر، کلیسا کاملاً مرمت شد.

Castellfollit de la Roca دارای کافه و بار است و همچنین موزه سوسیس و کالباس مخصوص به خود را دارد که ۲۷ سال در اینجا وجود دارد؛ و، البته، یک عرشه مشاهده عالی در اینجا وجود دارد. گردشگران از شهر می‌توانند از محیط اطراف، از جمله پل‌های جاده‌ای، خانه‌های کم ارتفاع و رودخانه‌ها لذت ببرند.

blank

در مورد خود این شهر، حدود ۸۰۰ سال قدمت دارد و در اصل به عنوان استحکامات ساخته شده است. در طول تاریخ خود، بیش از یک بار در اثر زلزله و جنگ تخریب شده است. با این حال، خانه‌ها ظاهر قرون وسطی را حفظ کرده اند. از گدازه به عنوان ماده‌ای برای ساخت استفاده می‌کردند. سقف‌ها با کاشی‌های قهوه‌ای پوشانده شده اند. فضا‌های بین طبقات با تزئینات سرامیکی تزئین شده و قرنیز‌ها با گچ پوشانده شده اند. به طور کلی، خانه‌ها دنج، ظریف و آغشته به روح قرون وسطی اروپا به نظر می‌رسند.

blank

جالب توجه است که Castellfollit de la Roca، که حتی اکنون کمی بیش از هزار نفر در آن زندگی می‌کنند، یکی از اولین شهر‌های اسپانیا است که در آن ارتباط تلفنی برقرار شده است.

از زمان‌های بسیار قدیم، مردم در مناطق مختلف زمین در ارتفاعات ساکن شده اند. بعضی اوقات خانه‌ها روی کوه‌ها و صخره‌ها فقط با توجه به ویژگی‌های جغرافیایی منطقه به دلیل ضرورت ساخته می‌شدند یا به دلایل ایمنی چنین مکانی انتخاب می‌شد. اما گاهی به دلیل اعتقادات مذهبی بود. برای شما جالب خواهد بود که در مورد چگونگی زندگی یک راهب گرجی در ارتفاع ۴۰ متری بخوانید.

مرتبط:

جاذبه های گردشگری بارسلونا

آشنایی با ۵ کلیسای زیبای جهان

کلیسای جامع بارسلونا (کلیسای صلیب مقدس و سنت اولالیا)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *