خانه صفوی

ضیافت هنری در خانه صفوی

سومین سالانه خانه صفوی با برنامه‌هایی نظیر، برپایی دو نمایشگاه مرتبط با چوب و کارگاهی ویژه اهالی موسیقی، گشایش نمایشگاه دائمی دیباچه، نشست با معماران برتر ایران و نیز، رونمایی از کتاب «شناسنامه» همراه است.

الناز رجبیان، مدیر هنری خانه صفوی با اعلام این خبر  گفت: برگزاری سالانه، کمترین کاری است که برای ادای دین به خانه صفوی می‌توانیم انجام بدهیم. هر سال این مراسم با برنامه‌های متعدد فرهنگی هنری همراه بود و سومین سالانه این خانه، تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا تغییراتی کرد، اما خوشحالیم که توانستیم آن را عملیاتی کنیم.

وی ادامه داد: ۳۰ بهمن و یکم اسفندماه، آیین گشایش گالری «هنر خم چوب»، «شوروم دست‌ساخته مسی» و نمایشگاه «مجسمه‌های محسن دری» در خانه صفوی برگزار شد. گالری هنر خم چوب، نمایشگاهی از مبل‌های تمام چوب دست‌ساز است که تا بعد از نوروز در اتاق سه‌دری خانه صفوی برپاست و نمایشگاه محسن دری نیز تا ۱۵ اسفندماه مجسمه‌هایی که با الهام از ریشه درختان ساخته‌شده را در معرض دید عموم قرار می‌دهد.

رجبیان یادآور شد: آخرین روز بهمن‌ماه و پیش از اتمام برپایی نمایشگاه هوشنگ جزی زاده، مراسم گرامیداشت این مینیاتوریست برجسته اصفهان در خانه صفوی برگزار و مستندی از آثار این هنرمند نیز برای علاقه‌مندان پخش شد.

مدیر هنری خانه صفوی خبر داد: از دوم تا چهارم اسفندماه کارگاه «همکار» با حضور ماکان اشگواری در این خانه برگزار می‌شود. این کارگاه ویژه کسانی‌ است که در زمینه موسیقی به دنبال همکار هستند. شناخت یکدیگر، تعریف پروژه مشترک و شروع یک همکاری بین آهنگساز، ترانه‌سرا، خواننده و… می‌تواند از دستاوردهای این کارگاه باشد.

وی افزود: روز هشتم اسفند، میزبان رونمایی از کتاب «شناسنامه» با موضوع بیوگرافی هنرمندان اصفهان، نمایشگاه حراج پایان سال آثار هنری نگارخانه و همچنین گشایش نمایشگاه دائمی «دیباچه» خانه ی صفوی خواهیم بود.

رجبیان خاطرنشان کرد: روزهای هفتم و هشتم اسفندماه، تاریخچه خانه ی صفوی برای مخاطبان به نمایش گذاشته می‌شود و برنامۀ «نشستی با معماران برتر سال ایران» را نیز روزهای پنج و ۱۲ اسفندماه، در این خانه برگزار خواهیم کرد.

منبع:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *