مجموعه‌ مفخم به برند گردشگری تبدیل می‌شود

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: مجموعه تاریخی مفخم در بجنورد تبدیل به برند تاریخی و گردشگری در این استان خواهد شد.

‌به گزارش ایسنا، ‌حبیب الله یزدان پناه در نشست خبری افزود: تلاش بر این است تا در محدوده مجموعه مفخم فضایی همچون نقش جهان در اصفهان ایجاد کنیم و به دنبال آن هستیم تا این طرح را اجرا کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر مشاور بکار گرفته شده است و مشاور در حال تهیه طرح لازم است.

وی اظهار کرد: قسمت جنوب بیمارستان امام رضا(ع) نیز که اکنون دیگر استفاده ای نمی شود، تبدبل به مکان تفریحی برای مردم خواهد شد.

وی در ارتباط با املاک فریز شده در محدوده این مجموعه تاریخی بیان کرد: تعدادی از ملاک ها متعلق به اداره کل راه و شهرسازی است که با اداره کل راه و شهرسازی مکاتبات لازم در خصوص تعیین تکلیف آن ها انجام شده است.

یزدان پناه به سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی به این استان طی هفته آینده اشاره کرد و گفت: یکی از موضوعات مطرح شده در این سفر موضوع مجموعه تاریخی مفخم است.

وی افزود: علاوه بر آن در این سفر بحث راه اندازی جشنواره صنایع دستی اکو در خراسان شمالی نیز مطرح می شود که البته این جشنواره طی چند سال گذشته نیز در این استان برپا شد.

وی به منطقه هدف گردشگری ایوب در بجنورد نیز اشاره کرد و افزود: با اداره کل اوقاف صحبت شده که یا اوقاف متولی این منطقه شود و این اداره کل به عنوان مشاور کار و یا برعکس  که در این راستا چندین جلسه نیز برگزار شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: به دنبال آن هستیم تا بخش خصوصی و یا شبه خصوصی وارد کار شود و امر توسعه این منطقه گردشگری را انجام دهد.

وی اظهار کرد: باید طرح سرمایه گذاری منطقه گردشگری ایوب در شورای برنامه ریزی استان مصوب شود که این امر به زودی انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: سرمایه گذار قبلی که اعلام آمادگی برای سرمایه گذاری کرده بود، خلع ید نخواهد شد بلکه بعد از مصوب شدن طرح، مدتی به وی مهلت داده می شود تا کار را انجام دهد.

مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی خراسان شمالی به سفر رئیس جمهور به استان نیز طی چند هفته گذشته اشاره کرد و گفت: طی این سفر رقم یک هزار و ۲۹۶ میلیارد تومان تفاهم نامه در بحث تسهیلات ارزان قیمت برای حوزه گردشگری منعقد شد.

وی ادامه داد: همچنین به دستور استاندار ۴۰ نقطه برای امر سرمایه گذاری در حوزه گردشگری مشخص شود تا مجوزهای بی نام برای امر سرمایه گذاری به سرمایه گذاران اعطا شود که اقدامات لازم در حال انجام است.

منبع خبر:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *