تورهای طبیعت‌گردی

ممنوعیت برگزاری تورهای طبیعت‌گردی در تعطیلات نیمه خرداد

برگزاری تورهای گردشگری در روزهای ماه مبارک رمضان و تعطیلات نیمه خرداد، از سوی برخی از فعالان گردشگری بالاخص تورهای طبیعت‌گردی آغاز شده که همه این فعالیت کاملا غیرقانونی است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، در روزهایی که به دلیل جلوگیری از انتقال و شیوع ویروس کرونا بسیاری از موزه‌ها و اماکن گردشگری و تفریحی و حتی مداس تعطیل شده است، برخی از تورلیدرهای طبیعت‌گردی زنجان از این فرصت برای برگزاری تور گردشگری به مناطق طبیعی بهره می‌برند تا مسافران را در این شرایط ترغیب به سفر کنند.

این روزها تبلیغات تور طبیعت‌گردی در زنجان برای روزهای ماه رمضان و تعطیلات نیمه خرداد بدون مجوز قانونی است که این امر خلاف موازین وضع شده است. این افراد بدون مجوز از آژانس و یا موسسه گردشگری اقدام به برگزاری تور می‌کنند که هیچ نظارتی توسط معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان بر نحوه عملکرد آن‌ها وجود ندارد.

برگزاری تورهای طبیعت‌گردی توسط تورلیدرهای گردشگری و لیدرهای محلی به هیچ عنوان مجاز نبوده و باید لغو شود و در صورت مشاهده بدون اغماض کارت تورلیدری آن‌ها لغو می‌شود. با توجه به نبود امکان پیش‌بینی دامنه تبعات و آثار شرایط موجود، لازم است تورلیدرها از ایجاد هرگونه تعهد الزام‌آور برای سفرهای طبیعت‌گردی در زنجان خودداری کرده و تمهیدات لازم را برای بازگرداندن وجوه گردشگران مدنظر قرار دهند.

منبع:ایسنا

مرتبط:صدمه فعالیت تورهای غیر مجاز به گردشگری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *