یزد

نام‌گذاری خیابان‌های یزد به نام خواهرخوانده‌هایش

یکی از نیازهای شهر جهانی به ویژه در زمینه توسعه روابط بین‌المللی، ارتقا و افزایش تعاملات به واسطه برندسازی است؛ موضوعی که کمیسیون گردشگری شورای شهر آن را بررسی و مقرر کرد با رویکرد نامگذاری خیابان ملل در جهت جذب گردشگران و تبلیغ شهر یزد اقدام کند.

«سیدمصطفی فاطمی» مدیر کل میراث فرهنگی استان در نشست علنی شورای شهر یزد که ظهر امروز دوشنبه برگزار شد، با بیان این که هسته‌های گردشگری در یزد عملکرد خوبی دارند، گفت: لغو روادید روسیه و چین از طریق هسته‌های گردشگری یزد در حال پیگیری هستند.

وی با بیان این که شهرهای خواهرخوانده یزد می‌توانند از طریق هسته‌های گردشگری دنبال شوند، تصریح کرد: پیشنهاد می‌شود در دل این هسته‌ها، هر اتاقی مسائل مرتبط را پیگیری و دنبال کند.

این مسئول با بیان این که شب‌های کشورهای مختلف در دوران قبل کرونا در یزد برگزار می‌شد، گفت: شب آلمان و چین و سایر شب‌ها فرصت‌هایی بودند که نه تنها برای مطرح کردن مسائل و چالش‌ها و ظرفیت‌ها موثر بودند بلکه به تقویت ارتباطات نیز منجر می‌شد.

«سیدمحسن حاجی‌سعید» مشاور گردشگری شورای اسلامی شهر یزد و رئیس کانون راهنمایان گردشگری کشور هم با اشاره به پایان نزدیک شدن فعالیت دوره پنجم شورا، دنبال کردن هرچه سریعتر این رویکرد را خواستار شد و گفت: مسیرهای گردشگری شهر یزد باید مزین به شهرهای خواهرخوانده شهر شوند تا بیشتر یزد به عنوان یک شهر میراث جهانی به جهانیان معرفی شود.

وی همچنین پیشنهاد نامگذاری یکی از شاه‌راه‌های یزد به عنوان ملل را مطرح کرد و گفت: هر انشعاب فرعی را می‌توانیم به نام خواهرخوانده‌های یزد نامگذاری کنیم، البته باید تمهیدات مورد نیاز توسعه شهری مطلوب نیز به این محل ها اختصاص داده شود.

«ونوس عامری» عضو کمیسون گردشگری شورای شهر یزد با بیان این که بلواری به نام «یزد» در یکی از بهترین نقاط تهران نامگذاری شده است، گفت: در قبال آن بلواری را برای اختصاص نام «تهران» اختصاص داده‌ایم اما با این حال هنوز اختصاص عنوان پایتخت به این بلوار صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: جابجایی عناوین با توجه به آدرس‌هایی که در سیستم‌ها ثبت شده، ممکن است در مناطق خیلی قدیمی با مقاومت مردم روبرو شود لذا باید دقیق و با مطالعه و بررسی جامعی اقدام شود.

عامری به راه‌اندازی خانه ملل در ارتباط با شهرهای خواهرخوانده‌ یزد اشاره کرد و گفت: این ظرفیت می‌تواند از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری موثر و منجر به تبلیغ شهر جهانی یزد شود و علاوه بر این نیز مدیریت متمرکز در این حوزه را ایجاد کند.

«حسین آزادی» رئیس کمیسیون گردشگری شورا نیز با بیان این که باید در خصوص توسعه شهر جدید یزد در منطقه‌ای جدید اقدام شود، گفت: این مسئله میتواند منجر به توسعه شهر یزد و گردشگری در منطقه جدید شود و ساخت‌وسازها را نیز در این زمینه ساماندهی کند.

«سیدامیر ناصر طباطبایی» رئیس جامعه هتلداران یزد هم در بخشی از سخنانش با بیان این که باید در تمام سفارت‌خانه‌ها بخشی از فعالیت‌ها به گردشگری اختصاص داده شود، اظهار کرد: پیشنهاد می‌شود این طرح از سوی یزد به وزارت کشور پیشنهاد شود.

منبع: ایسنا

مرتبط:

یزد می‌تواند آینده خوبی در گردشگری داشته باشد

“دارالکلات” ایران، اولین فرصت رهایی یزد از فقر باستان‌شناسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *