فرودگاه هاشمی‌نژاد

ورشکستگی حدود ۲۰۰ فرودگاه در جهان تا پایان سال

اعمال محدودیت‌های اجتماعی به دلیل شیوع کرونا صنعت گردشگری و سفر را در کنار سایر بخش‌ها دچار صدمات بسیاری کرده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری میلادی حدود ۲۰۰ فرودگاه در جهان اعلام ورشکستگی کنند.

 

به نقل از شبکه خبری­ سی. ان. ان، شورای بین المللی فرودگاه‌ها در اروپا اعلام کرد نزدیک به ۲۰۰ فرودگاه در اروپا در آستانه‌ی ورشکستگی قرار گرفته اند.

این شبکه تلویزیونی افزود در صورتیکه رفت و آمد در ۱۹۳ فرودگاه ­­اروپا تا پایان امسال به حالت عادی باز نگردد این فرودگاه‌ها به ناچار تا چند ماه آینده اعلام ورشکستگی خواهند کرد. براساس این گزارش، حتی پر رفت و آمدترین فرودگاه جهان در دوبی نیز به زحمت دارد از پس هزینه‌های جاری خود بر می‌آید.

تازه‌ترین آمار و ارقامی که شورای جهانی سفر و گردشگری منتشر کرده است نشان می‌دهد ۳۳۰ میلیون شغل در بخش سفر و گردشگری وجود دارد و تا پایان سال جاری میلادی (۲۰۲۰) بیش از ۱۹۷ میلیون شغل در بخش سفر از دست خواهد رفت و ضرر و زیانی که در نتیجه‌ی فروپاشی صنعت گردشگری بر تولید ناخالص داخلی کشور‌ها تحمیل خواهد شد رقمی بالغ بر ۵.۵ تریلیون دلار برآورد شده است.

مدیر فرودگاه دوبی گفته است برقراری محدودیت‌های قرنطینه در کشور‌ها به صنعت گردشگری آسیب می‌رساند و از این رو چنین محدودیت‌هایی باید برداشته شود؛ مگر فردی کرونا مثبت تشخیص داده شود.

«پُل گریفیث» مدیر فرودگاه‌های دوبی گفت «در صورتیکه بتوانیم آزمایشی طراحی کنیم که در چند دقیقه نتیجه‌ی مثبت یا منفی شدن آزمایش کرونای افراد مشخص شود آنگاه همه چیز دگرگون خواهد شد. اما این همه‌ی ماجرا نیست و با مشکل تمدید شدن محدودیت‌های قرنطینه در شهر‌ها روبرو هستیم. به نظر من محدودیت‌های قرنطینه بیش از هرگونه اقدام دیگری به صنعت گردشگری و سفر آسیب می‌زند، زیرا افراد وقت کافی ندارند که برای رسیدن به مقصدشان بتوانند تا ۱۴ روز را در قرنطینه بگذرانند.»

باید این را پذیرفت که بحران بهداشتی پیش رو سبب شده بحران‌های اجتماعی و اقتصادی پیرو آن نیز ایجاد شود و صنعت گردشگری و سفر که سهم به سزایی در تولید ناخالص داخلی کشور‌ها دارد با مشکلات جدی روبرو شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

مرتبط:

چرا ستاره ها از پنجره هواپیما دیده نمیشن ؟

بوئینگ در ماه گذشته حتی یک هواپیما هم نفروخت

شرکت‌های هواپیمایی بلیت‌های ارزان را مسدود کرده‌اند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *