ماه رمضان

وزیر میراث فرهنگی حلول ماه رمضان را تبریک گفت

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: در برهه‌ای همه گیری بیماری کرونا و در سایه‌سار این رمضان رحمت، همیاری مؤمنانه و همکاری همدلانه را زینت‌بخش این ضیافت بزرگ معنوی کنیم.

 علی اصغر مونسان در پیامی در حساب کاربری خود در اینستاگرام رمضان را ماه مهمانی خدا و نزدیک‌تر شدن به معبود و خداوند یگانه دانست و گفت: این ماه که در آن مومنان با روزه‌داری و تقرب به درگاه الهی به خودسازی جسم و روح می‌پردازند، یکی از جلوه‌های ماندگار معنویت در دین اسلام و یکی از دوست‌داشتنی‌ترین ماه‌های قمری در بین مسلمانان و از جمله ایرانیان است.

مونسان اظهار داشت: ماه رمضان در بر دارنده فرهنگ، آداب و سنن زیبایی است که در طول تاریخ همراه ایرانیان بوده است و بسیاری از آیین‌ها و رسوم مربوط به این ماه عزیز به عنوان میراث ناملموس، ثبت ملی شده‌اند.

وی اضافه کرد: رمضان، این ماه سراسر معنویت و برکت در بین مردم عزیزمان باعث تقویت وحدت و همدلی بوده و با فرا رسیدن ایام روزه داری، افزایش مشارکت‌های فرهنگی و اجتماعی در کارهای پسندیده را در نقاط مختلف کشور شاهد هستیم.

مونسان تاکید کرد: همچنین این ماه عزیز می‌تواند نقطه عطفی در تقویت روابط فرهنگی و مذهبی ایران با کشورهای مختلف دنیا و تعمیق روابط بین‌المللی باشد.

مبارک باد آمد ماه روزه/ رهت‏ خوش باد، ای همراه روزه

وزیر میراث فرهنگی در پیام دیگری حلول ماه مبارک رمضان را به عموم مسلمانان تبریک و تهنیت گفت و از خداوند متعال توفیق کسب نعمات بی‌شمار این ماه پربرکت و سرشار از معنویت را مسئلت کرد.
وی خاطرنشان کرد: در بهاری‌ترین ماه طبیعت، ماه بهار قرآن نیز فرارسید تا با ندای ربنا، دل‌های مسلمانان را غرق رحمت کند. یک ماه فرصت برای مؤمنان تا در زلالی باران محبت معبود زنگار دل بشویند و جان خویش را از هر تیرگی پاک کنند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: ایام خودسازی و عطوفت، دوستی و الفت، دستگیری و حمایت را مغتنم بشماریم و در برهه‌ای که بیماری همه‌گیر کرونا، دردی مشترک را برای همه‌مان رقم زده است، در سایه‌سار رمضان المبارک، همیاری مؤمنانه و همکاری همدلانه را زینت‌بخش این ضیافت بزرگ معنوی کنیم.

منبع: ایرنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *