اکسپوهای جهانی

گردش «چرخ» در اکسپوهای جهانی

برنامه «چرخ» شبکه چهار سیما سه‌شنبه، هفتم دی ماه با حضور کارشناسان و پژوهشگران این حوزه به بررسی اکسپوهای جهانی می‌پردازد.

ببه نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، شصت‌ و هشتمین قسمت از فصل هشتم برنامه «چرخ» به بررسی اکسپوهای جهانی اختصاص دارد. این برنامه ساعت ۱۹ امروز، سه‌شنبه هفتم دی ماه از شبکه‌ی چهار سیما پخش می‌شود.

در بخش‌ «تازه‌ها»، نوید فرخی، کارشناس فناوری نیز از بازسازی چهره‌های تاریخی با کمک هوش مصنوعی خواهد گفت و همچنین صدرا مخملی، روزنامه‌نگار دیجیتال، از تازه‌ترین خبرهای دنیای دیجیتال می گوید.

در بخش دیگری از برنامه «چرخ» محمدرضا مقدسیان با علیرضا بهرامی، پژوهشگر اکسپوهای جهانی درباره‌ اکسپوی جهانی گفت‌وگو می‌کند.

«اکسپو» مجموعه‌ نمایشگاه‌هایی است که در کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود.

«اکسپو» دریچه‌ای است برای نمایش گذشته، اکنون و آینده‌ی کشورها تا از این طریق دستاوردهای اجتماعی، اقتصادی، علمی و پیشینه‌ی فرهنگی و دورنمای توسعه‌ی خود را به نمایش بگذارند. برگزاری نمایشگاه‌های «اکسپو» از سال ١٨٥١ شروع شد و اولین دوره‌ آن در انگلستان برگزار شد. هر دوره‌ این نمایشگاه محل عرضه‌ اتفاقات جدیدی است که دنیا به عنوان خلاقیت و نوآوری تجربه کرده.

نمایشگاه‌های «اکسپو» نمایشگاه‌هایی جهانی است که هر پنج سال یک‌بار در نقطه‌ای از دنیا برگزار می‌شود. کشورها تلاش می‌کنند بهترین فرصت‌ها و ارزش‌های خود را در طی شش ماه در معرض دید مخاطبان قرار دهند.

در بخش دیگری از این قسمت از برنامه «چرخ»، گفت‌ و گوی پویا پاک‌نژاد با اسماعیل شبانیان، مدیر دانشکده‌ علوم زمین دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه‌ی زنجان روی آنتن خواهد رفت.

فصل هشتم مجله‌ تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌ زبانی ساده، با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.

برنامه «چرخ» چهار روز در هفته از یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۹ به‌ صورت زنده و به مدت ۵۰ دقیقه از شبکه‌ چهار سیما پخش می‌شود. محمدرضا مقدسیان مجری برنامه و محمد جباری، سردبیری و همچنین الهه بهبودی، تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

منبع: ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *