الحمرا-اسپانیا

گزارش تصویری از ۱۰ مکان محبوب گردشگران در جهان

وبسایت راهنمای سفر “تریپ ادوایزر” با نظرخواهی از مسافرانش ده مکان بسیار دیدنی در جهان را برگزیده است. این وب سایت گردشگری ماهانه حدود ۳۴۰ میلیون کاربر دارد. آلبومی از ده مکان دیدنی جهان.

۱۰. کلیسای جامع میلان در ایتالیا

این سومین بزرگترین کلیسای جامع در جهان است که به سبک گوتیک ساخته شده و در مرکز شهر میلان واقع است. درون این کلیسا حدود ۲۰۰۰ تندیس انتظار تماشاگران را می‌کشند.

۹٫ آبده لینکلن و حوض های بازتاب دهنده نور در ایالات متحد امریکا

اگر کسی از “نشنل مال” واشنگتن دی سی، پایتخت ایالات متحد امریکا بازدید کرده باشد، به طور حتم از کنار حوض‌های بزرگ یادبود لینکلن نیز گذشته است. سالانه حدود ۳ میلیون ۶۰۰ هزار نفر از این محل بازدید می‌کنند. این محلی است که زمانی مارتین لوتر کینگ، رهبر جنبش ضدتبعیض‌نژادی آمریکا، در برابر صدها هزار نفر گفته بود: “رؤیایی در سر دارم”.

۸. قصر الحمرا در اسپانیا

قصر الحمرا در گرانادا (غرناطه) در استان اندلس اسپانیا نمونه‌ای درخشان از هنر معماری اسلامی است. این ساختمان به میراث فرهنگی جهانی یونسکو تعلق دارد و یکی از پربیننده‌ترین مناطق دیدنی اروپاست.

۷. کلیسای جامع رستاخیز در سنت پترزبورگ روسیه

این کلیسای رنگین با آرایه‌های متعددی تزئین شده است. کلیسای قیامت یا رستاخیز در سنت پترزبورگ از روی الگوی کلیسای جامع سنت باسیلوس ساخته شده است. این کلیسا در محلی بنا شد که تزار روسیه الکساندر دوم در مارس ۱۸۸۱ ترور شده بود.

۶. مسجد/کلیسای جامع قرطبه در اسپانیا

در معماری این مسجد/کلیسای جامع که یکی از بزرگترین در نوع خود است، هنر اسلامی شمال آفریقا و هنر مسیحی درآمیخته‌اند این مسجد/کلیسا که از سده هشتم میلادی به عنوان مسجد ساخته شد و امروز کلیسای رومن کاتولیک قرطبه یا کوردوبا است.

۵. تاج محل در هند

این ساختمان که توسط شاه جهان یا مغول اعظم به عنوان آرامگاهی برای عشق بزرگ او در شهر آگره هند ساخته شد و بنای آن در سال ۱۶۴۳ به پایان رسید، زیباترین نمونه‌ها بارز معماری به سبک مغول است. ممتاز محل همسر محبوب امپراتور مغول شاه‌ جهان بود. او به هنگام زایمان چهاردهمین فرزند قیصر جان خود را از دست داد.

۴. کلیسای جامع سن پتر در واتیکان

از کلیسای جامع پتر که سنگ بنای آن در سال ۱۵۰۶ گذاشته شده و کار ساختمانی آن ۱۲۰ سال به طول انجامیده است، روزانه ۲۰ هزار زایر دیدن می‌کنند. برای مسیحیان مومن از سرتاسر جهان کلیسای جامع سن پتر بیانگر قداست کلیسای رومن کاتولیک است.

۳. معبد انگکور وات در کامبوجیا

ساختمان بزرگ این معبد نمونه قابل توجهی از فرهنگ خمر است. این معبد احتمالاً در قرن دوازدهم ساخته شده است.

۲. مسجد شیخ زاید در امارات متحد عربی

بنای یادبود مسجد شیخ زاید در ابوظبی برای ۴۰ هزار نمازگزار جا دارد. هزاران کریستال بواروسکی که این ساختمان را تزئین کرده‌اند، به آن شکوه و عظمت ویژه می‌دهند.

۱. ماچو پیچو در پرو

و شهر ابری ماچو پیچو در جایگاه اول این وب سایت مسافرتی قرار گرفته است. این شهر در سده پانزدهم توسط اینکاها در ارتفاع ۲۵۰۰ متری در منطقه آندن ساخته شده است.

منبع:دویچه وله

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *