فهرج

گلیم صوفی فهرج پس از ۵۰ سال احیا شد

 مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فهرج از احیای گلیم صوفی این شهرستان با حمایت مالی خانه صنایع‌دستی غزاله خبر داد.

حمید وحیدزاده با اشاره به حمایت مالی ۵ میلیارد ریالی بخش خصوصی از صنایع‌دستی شهرستان فهرج اظهار کرد: خانه صنایع‌دستی غزاله با مدیریت و حمایت معصومه گیتی طی چهار سال گذشته در زمینه تولید، آموزش و توسعه و ترویج صنایع‌دستی این شهرستان فعالیت‌های موثری انجام داده است.
مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فهرج با اشاره به راه‌اندازی خانه صنایع‌دستی توسط این حامی مالی افزود: در این خانه که با تعامل و همکاری آموزش و پرورش ایجاد شده فعالیت‌های مرتبط با صنایع‌دستی همچون آموزش، تولید، بسته‌بندی، برپایی نمایشگاه دائمی، بازاریابی برای حضور در نمایشگاههای ایرانی و خارجی، ارائه تسهیلات مالی و کمک به احیای رشته‌های منسوخ شده صنایع‌دستی انجام می‌شود.
وی بیان کرد: حمایت از واحدهای گردشگری، ایجاد موزه صنایع‌دستی و… از دیگر برنامه‌های مد نظر خانه صنایع‌دستی غزاله در فهرج خواهد بود.
وحیدزاده خاطرنشان کرد: خوشبختانه همه دستگاه‌های دولتی شامل فرمانداری، آموزش و پرورش و همچنین شهرداری این منطقه حمایت خوبی از صنعت گردشگری و همچنین بخش خصوصی این شهرستان دارند که جای تقدیر دارد.

منیغ: ایسنا

مزتیط:

گلیم کردستان؛ هندسه نقش و خیال

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *