زائر بحرینی

۱۳۳ زائر بحرینی دیگر به کشورشان بازگشتند

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: امروز ۱۳۳ زائر بحرینی از طریق پرواز گلف‌ایر به کشور خود بازگشتند.

یوسف بیدخوری در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت زائران بحرینی در مشهد اظهار کرد: تعدادی از این زائران ابتدا به تهران رفته و سپس به کشور خود بازگشته‌اند. از مجموع ۱۲۰۰ زائر بحرینی که از ابتدای اسفند در مشهد سرگردان بودند، ۴۵۰ نفر دیگر در هتل‌های مشهد همچنان اقامت دارند.

وی افزود: با هماهنگی‌های انجام شده از امروز انتقال زائران بحرینی به کشور خودشان از طریق شرکت بحرینی گلف‌ایر صورت می‌گیرد. پیش از این زائران بحرینی با پروازهای کیش‌ایر به کشور خود بازگردانده می‌شدند. هر پنج‌شنبه پرواز زائران بحرینی از مشهد انجام خواهد شد. پیش از این پروازها به صورت ۶۰ نفره انجام می‌شد اما در حال حاضر با افزایش ظرفیت هواپیما از پروازهای ۱۰۰ و یا ۱۳۰ نفره استفاده می‌شود؛ لذا تقریبا کمتر از یک ماه دیگر تمام زائران بحرینی به کشور خود باز خواهند گشت.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در مدتی که زائران بحرینی در مشهد حضور داشتند، هماهنگی‌های بسیار خوبی از سوی جامعه هتل‌داران، معاونت هماهنگی امور زائرین استانداری، نماینده وزارت امور خارجه در شمال شرق، دانشگاه‌ علوم‌پزشکی مشهد، آستان قدس رضوی و دستگاه‌های امنیتی و انتظامی انجام شد. این زائران به دلیل برنامه‌های غربال‌گری و معاینات پزشکی در هشت هتل متمرکز شده بودند و در حال حاضر با هماهنگی‌های صورت گرفته، مشخص شده که تا چه زمانی به کشور خود باز خواهند گشت.

بیدخوری عنوان کرد: از آنجا که زائران بحرینی به طور غیر مستقیم به ایران آمده بودند، مشکلاتی برای بازگشت خود به بحرین ایجاده کرده بودند و به دلیل قطع ارتباط سیاسی هر ۲ کشور، هماهنگی سختی میان ۲ کشور شکل گرفت و با هماهنگی و پیگیری‌های وزارت امور خارجه مسیر بازگشت آن‌ها فراهم شده است.

منبع:ایسنا

مرتبط:اسکان ۹۰۰ زائر بحرین در هتل‌های مشهد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *