گردشگری استان کرمان-جاذبه های گردشگری کرمان

آسیب بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان به صنعت گردشگری کرمان

رییس جامعه هتل‌داران کرمان گفت: در دوران کرونا به صنعت گردشگری استان کرمان بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان آسیب رسیده و درآمد از دست رفته داشته و از تسهیلاتی که برای جبران خسارات از سوی دولت در نظر گرفته شده به دلایلی تنها ۵ درصد استقبال شده است سوال اینجاست و در این میان هم جای سوال است که از میان فعالان گردشگری که پرونده آنها برای دریافت تسهیلات تشکیل شده چرا پرداختی از سوی بانک ها صورت نمی گیرد؟

“جاوید سبحانی”پیش از ظهر امروز نهم مهرماه در نشست فعالان گردشگری استان کرمان، با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سال گذشته تاکنون توسط اتاق کرمان گفت: تنها چیزی که این صنعت نیاز دارد حمایت است و اینکه گفته شده صنعت گردشگری باید همانند صنایع از آن حمایت شود.

رییس جامعه هتل‌داران کرمان با بیان اینکه صنعت گردشگری فعالیت فرابخشی است و فعالیت فرابخشی یعنی اینکه امروز باید همه مدیران باید در این جلسه حضور می داشتند، تصریح کرد: امروز فشارهای شدید وارد به صنعت گردشگری از سوی دارایی، تامین اجتماعی و … در زمانی که شیوع کرونا صنعت گردشگری را به ورطه نابودی کشانده است را شاهدیم و متاسفانه حمایتی از این صنعت نشده و تنها ارگانی که در این دوران از صنعت گردشگری حمایت کرد، شهرداری بوده است.

وی گردشگری را یک صنعت گسترده با خانواده کوچک دانست و بیان کرد: آیا کار خیلی سختی است که از این خانواده کوچک حمایت شود؟ در دوران کرونا به صنعت گردشگری استان کرمان، بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان آسیب رسیده و درآمد از دست رفته داشته و از تسهیلاتی که برای جبران خسارات از سوی دولت در نظر گرفته شده به دلایلی تنها ۵ درصد استقبال شده است سوال اینجاست و در این میان هم جای سوال است که از میان فعالان گردشگری که پرونده آنها برای دریافت تسهیلات تشکیل شده چرا پرداختی از سوی بانک ها صورت نمی گیرد؟

سبحانی بیان کرد: حدود ۳۰۰۰ نفر در بخش گردشگری، کمتر از ۱۰۰۰ نفر در هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها در کرمان فعال بودند که ۴۳ درصد آنها پس از شیوع ویروس کرونا تعدیل شده اند و اگر دستگاه‌ها از ما حمایت می‌کردند کمتر آسیب می‌دیدیم.

“علی بهرامی” رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان نیز در این جلسه با انتقاد شدید از عدم حضور استاندار کرمان در نشست فعالان گردشگری استان گفت: اینکه استاندار کرمان و حتی هیچ یک از معاونین ایشان در این جلسه حضور ندارند، نشان می دهد که هیچ نگاه ویژه ای به سمت گردشگری استان وجود ندارد و اگر اینجا استان یزد بود آیا استاندار آن در این جلسه حضور پیدا نمی‌کرد؟

منبع:ایسنا

مرتبط:

استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای معرفی جاذبه های گردشگری کرمان

برترین جاذبه‌های گردشگری کرمان را بشناسیم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *