پیاده‌روی نیابتی

آغاز ثبت‌نام پیاده‌روی نیابتی اربعین

دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی از آغاز ثبت‌نام طرح «همقدم»، ویژه پیاده‌روی نیابتی اربعین خبر داد.

یوسف افضلی گفت: با توجه به این‌که امسال امکان حضور فراگیر علاقه‌مندان اهل بیت (ع) در پیاده‌روی عظیم اربعین وجود ندارد، با همکاری خادمان ستاد بازسازی عتبات در نجف و کربلا، طرح «همقدم» با هدف انجام پیاده‌روی نیابتی اربعین حسینی اجرا می‌شود.

او افزود: براساس این طرح، عوامل اجرایی پروژه‌های بازسازی و توسعه‌ای ستاد بازسازی عتبات حاضر در عراق به نیابت از ثبت‌نام کنندگان، پس از زیارت حرم مولای متقیان در شهر نجف اشرف وارد مسیر پیاده‌روی شده و در انتهای مسیر نایب‌الزیاره ثبت‌نام کنندگان در حرم حضرت ابوالفضل عباس (ع) و سالار شهیدان در روز اربعین بوده و زیارت‌نامه مخصوص را قرائت خواهند کرد.

دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: علاقه‌مندان می‌تواند برای ثبت‌نام به تارنمای ستاد بازسازی عتبات یا لینک https://atabat.org/fa/forms/52 مراجعه کنند.

او افزود: تمام دوستدارن اهل بیت (ع) و مشتاقان زیارت اربعین در سراسر جهان می‌توانند برای دیدن تصاویر زنده و عکس‌های مربوط به پیاده‌روی نیابتی توسط خادمان در این مسیر سراسر نور، به صفحات اجتماعی (اینستاگرام) به آدرس atabat_org مراجعه کنند.

افضلی یادآور شد: طرح زیارت نیابتی عتبات مقدس نیز هر شب جمعه توسط خادمان ستاد بازسازی عتبات اجرا می‌شود، به‌طوری‌که از فروردین امسال تا کنون حدود ۸۰۰ هزار زیارت به نیابت انجام شده است.

ستاد اربعین در ایران پس از موافقت دولت عراق با سفر ۳۰ هزار زائر ایران به مناسبت اربعین، تصمیم گرفت این سهمیه را به موکب‌داران و عوامل کمیته‌های اجرای اختصاص دهد که با شرایط ایران و عراق اعزام خواهند شد. با این حال، وزارت امور خارجه و این ستاد تاکید کرده‌اند که پیگیر افزایش سهمیه اربعین هستند. این موضوع در محور مذاکرات با نخست وزیر عراق که روز یکشنبه، ۲۱ شهریورماه وارد ایران شده است، قرار دارد.

مرتبط:

چه کسانی به اربعین می‌روند؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *