لغو دومین جشنواره نوروزی کرمانشاه-کرمانشاه 2020-گردشگری

آغاز رسمی رویداد گردشگری کرمانشاه ۲۰۲۰

استاندار کرمانشاه ۲۰ بهمن را به عنوان زمان آغاز رسمی برنامه‌های رویداد بین المللی گردشگری کرمانشاه ۲۰۲۰ اعلام کرد.

هوشنگ بازوند در در اولین جلسه هماهنگی کمیته‌های رویداد گردشگری روستایی و اکوتوریسم ۲۰۲۰، این رویداد را فرصتی ارزشمند، بی بدیل و بی نظیر برای کرمانشاه دانست و گفت: برگزاری این رویداد با مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد می‌تواند ضمن رونق گردشگری روستایی، در سفره مردم نیز نقش‌آفرینی کند و در توسعه روستاها نیز تاثیر داشته باشد.

به نقل از روابط عمومی استانداری، بازوند در ادامه بیستم بهمن ماه را زمان آغاز رسمی برنامه‌های این رویداد اعلام کرد و افزود: برای این رویداد زیرساخت‌های مناسبی در روستاهای هدف گردشگری ایجاد شده و ظرفیت‌های موجود نیز از جمله وجود اقامتگاه‌های بوم گردی توانسته شرایط مطلوبی را برای رونق گردشگری، پویایی اقتصاد منطقه و حضور گردشگر فراهم کند.

رییس شورای سیاستگذاری برنامه‌های گردشگری روستایی و اکوتوریسم کرمانشاه ۲۰۲۰، با اشاره به ظرفیت‌های موجود استان و تنوع جغرافیایی، فرهنگی، گردشگری، تاریخی و قومی استان، خاطرنشان کرد: توسعه گردشگری می‌تواند زمینه رونق اقتصادی و توسعه پایدار را فراهم کند و به رشد و توسعه کسب و کارهای محلی و بازگشت مجدد مردم به روستاها و حفظ میراث بومی کمک کند.

بازوند محور گردشگری ۵۱۰۰ کیلومتری منطقه اورمانات کرمانشاه را ظرفیت بسیار بالایی برای میزبانی این جشنواره بزرگ جهانی دانست و اظهار کرد: علاوه براورامانات در تمامی مناطق استان روستاهای هدف گردشگری برای میزبانی از گردشگران آماده هستند و به یقین کرمانشاه ثروتی بی نظیر برای ایجاد اشتغالزایی با توسعه گردشگری در اختیار دارد.

استاندار کرمانشاه اهمیت گردشگری را به عنوان یکی از محورهای توسعه پایدار یادآور شد و تصریح کرد: برنامه‌های متنوع گردشگری روستایی بر اساس توافق حاصله با دبیرخانه سازمان جهانی گردشگری و با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی در این رویداد برگزار می‌شود.

در پایان این جلسه کمیته‌های راهبردی و اجرایی رویداد کرمانشاه ۲۰۲۰ معرفی و شرح وظایف تدوین شده با رویکرد جذب گردشگران و رونق اقتصاد منطقه تبیین و تشریح شد.

مرتبط:

گردشگری پرنده‌نگری؛ صنعتی نوپا در استان کرمانشاه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *