اجرای طرح اتوبوس مشهدگردی در نوروز ۱۴۰۱

رئیس اداره خدمات زیارت معاونت گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد گفت: طرح اتوبوس مشهدگردی با مشارکت اداره‌کل میراث فرهنگی و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در ایام نوروز ۱۴۰۱ راه‌اندازی خواهد شد.

مهدی سالاری‌منش در خصوص برنامه‌های معاونت گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی و اجتماعی در نوروز ۱۴۰۱، اظهار کرد: امسال چهار ایستگاه استقبال از زائر در محورهای ورودی شهر شامل پایانه مسافربری امام رضا(ع)، راه‌آهن، محورهای ورودی شهر از نیشابور و قوچان فعال خواهد شد و خدماتی همچون پذیرایی چای، اجرای برنامه‌های فرهنگی، رزرواسیون مراکز اقامتی، توزیع محصولات اطلاع‌رسانی، غربال‌گری و تست سلامت، توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده و … را به زائران ارائه خواهند کرد.

وی افزود: همچنین ۱۱ مرکز اسکان اضطرار با ظرفیت ۴۰۰۰ نفر شب اقامت جهت اسکان زائران نوروزی پیش‌بینی شده که در مواقع اضطراری فعال خواهد شد که شامل سالن‌های ورزشی وحدت، یاس نبی، بهمن، بسیج، بهشت، سرافرازان، شهیدعامل، گلسا، شهدای شهرداری، شهید آراسته و پایانه مسافربری امام‌رضا(ع) خواهد بود، همچنین کمپ زائرپذیر غدیر نیز با ظرفیت ۱۶ هزار نفر در ایام نوروز فعال خواهد بود.

رئیس اداره خدمات زیارت معاونت گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد ضمن اشاره به آمادگی ۱۴ پایگاه‌ راهنمای زائر با افزایش ساعات کاری و پرسنل در ایام نوروز، بیان کرد: همچنین در این ایام محصولات اطلاع‌رسانی و فرهنگی از طریق این مراکز در اختیار زائران و مجاوران قرار می‌گیرد.

سالاری‌منش خاطرنشان کرد: در طرح اتوبوس مشهدگردی که با مشارکت اداره‌کل میراث فرهنگی و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در ایام نوروز ۱۴۰۱ راه‌اندازی خواهد شد، زائران می‌توانند توسط ۳ دستگاه اتوبوس دو طبقه و ۱۰ دستگاه اتوبوس یک طبقه در قالب تورهای نیم روزه رایگان از اماکن مذهبی، فرهنگی، تاریخی، گردشگری و پاویون‌ها و المان‌های پیش‌بینی شده شهرداری مشهد در سطح شهر بازدید کنند. این اتوبوس‌ها در ۲ مسیر شامل محدوده حرم مطهر و سطح شهر تعریف شده‌اند.

وی اضافه کرد: چهار مسابقه پیامکی ویژه نوروز با موضوعات حرم‌شناسی و مشهدشناسی پیش‌بینی شده که از یکم تا سیزدهم فروردین منتشر و به برندگان، جوایزی اهدا خواهد شد. در ایام نوروز ۱۴۰۱ همچنین در مبادی ورودی و سطح شهر گروه‌های سرود سیار در ۴۵ مکان با اجرای سرود خوش آمد به استقبال زائران می‌روند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سالاری‌منش گفت: همچنین در راستای ارتقاء فرهنگ میزبانی کلیپ‌های آموزشی موشن‌گرافیک ویژه افراد خدمت‌گزار به زائران از جمله کارکنان ناوگان حمل‌ونقل درون و برون شهری، اصناف و عموم مردم تهیه شده و در اختیار ایشان قرار خواهد گرفت، همچنین کلیپ‌های متنوعی برای معرفی شهر مشهد به همراه تورهای مجازی ۳۶۰ درجه از ظرفیت‌ها و اماکن دیدنی شهر منتشر خواهد شد.

منبع: ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *