اشتباهاتی که نباید در بستن چمدان انجام دهید

اگر بدانید که موقع سفر، چطور چمدان خود را ببندید که سنگین نشود و نظم داشته باشد و حتی چه کوله‌پشتی‌ای خریداری کنید، مطمئناً در سفر بیشتر به شما خوش می‌گذرد.

احتمالاً هنگام سفر برایتان پیش آمده است که در چمدان‌ را باز کرده‌ و دیده‌اید، شامپو بیرون ریخته و شلوار و جوراب‌تان را کثیف کرده است. اکثر مسافران این اتفاق را تجربه کرده‌اند، به همین دلیل قصد داریم تجربه‌های افراد مختلف از اشتباهاتی که در بستن چمدان مرتکب شده‌اند را به شما گوشزد کنیم تا از این به بعد از آن‌ها اجتناب کنید.

بسته‌بندی مناسب ضدآفتاب

همیشه چمدانم را در نهایت دقت می‌بندم، اما سال گذشته که از ایبیزا برگشتم، دیدم که بطری ضدآفتاب شکسته و روی همه‌ی وسایلم ریخته است. از آنجا که لکه‌های آن روی لباس‌های سفید و رنگ روشن واقعاً بد شده بود و با چند بار شست‌وشو از روی لباس‌ها پاک نشد، چاره‌ای نداشتم جز اینکه برخی از لباس‌هایم را دور بریزم.

توصیه: بطری‌های خود را در کیسه‌های زیپ‌دار قرار دهید و سعی کنید که آن‌ها را بین وسایل نرمی نظیر حوله قرار دهید تا اگر فشاری به چمدان‌تان آمد، صدمه‌ای به بطری‌ها وارد نشود.

اشتباهاتی که نباید در بستن چمدان انجام دهید
خرید کوله‌پشتی

تازه فارغ‌التحصیل شده بودم و برای سفرم به دور دنیا خیلی صرفه‌جویی می‌کردم، به همین دلیل تصمیم گرفتم ارزان‌ترین کوله‌پشتی‌ای که در فروشگاه محله‌مان می‌بینم را بخرم.

تنها نکته‌ی مهم برای خرید کوله‌پشتی، رنگ بنفش آن بود؛ در صورتی که باید موارد دیگری نظیر کیفیت آستر آن را بررسی می‌کردم، چراکه متأسفانه در هفته‌ی اول سفر چهارماهه‌ام پاره شد. کف ترمینال اتوبوس سان فرانسیسکو نشسته بودم و کوله‌پشتی‌ام را می‌دوختم.

توصیه: یک کوله‌پشتی مناسب برای سفر طولانی انتخاب کنید. حسابی تحقیق کرده و مدل‌های مختلف را امتحان کنید تا کوله‌پشتی مناسب برای سفرتان را بخرید. در ضمن همیشه نخ و سوزن همراه‌تان باشد.

 

جداکردن وسایل

در اولین سفر مشترک با همسرم، از آنجا که یک خودروی اجاره‌ای کوچک داشتیم، تصمیم گرفتیم که همه‌ی وسایل‌مان را در یک چمدان بزرگ قرار دهیم. واقعاً فاجعه بود. نه‌تنها مجبور بودیم که برای پیداکردن یک جفت جوراب، وسایل یکدیگر را بگردیم، بلکه در انتهای سفر، چمدان‌ ما مملو از لباس‌های تانشده و به‌هم ریخته بود و هربار که دنبال چیزی می‌گشتیم، چاره‌ای نداشتیم جز اینکه کل وسایل را بیرون بریزیم و دوباره در چمدان قرار دهیم.

توصیه: هنگامی که با همسر خود به سفر جاده‌ای می‌روید، برای هر کدام‌تان یک چمدان کوچک بردارید و لباس‌هایتان را بر اساس روزهای سفر بچینید.

اشتباهاتی که نباید در بستن چمدان انجام دهید

چمدان سبک

سال‌ها پیش به همراه دوستم، پیاده‌روی از ساحل تا ساحل در سراسر بریتانیا را در پیش گرفتیم و از سنت بیز در کامبریا تا رابین هودز بی در یورک‌شر پیاده‌روی کردیم. ما این مسیر ۳۰۸ کیلومتری را که از وسط سه پارک ملی عبور می‌کرد، در هفت روز دشوار پیمودیم، در حالی که چمدان‌هایی بسیار سنگین و کمرشکن را حمل می‌کردیم. سال‌ها بعد، همین اشتباه را دوباره مرتکب شدم و بار سفر بسیار زیادی را با خود حمل کردم؛ اما دیگر این اشتباه را انجام نخواهم داد.

توصیه: همه‌ی وسایل خود را در یک‌جا بگذارید، سپس نیمی از آن‌ها را کنار بگذارید و شروع به بستن چمدان‌تان کنید.

 

قراردادن داروها در یک جا

من عادت دارم که همه‌ی قرص‌های ویتامینم را برای تعطیلات با خود برمی‌دارم و اوایل امسال این ایده به ذهنم رسید که برای داشتن فضای بیشتر در چمدان دستی‌ کوچکم، همه‌ی بطری‌ها را در کفش‌هایم بگذارم. همین موضوع هنگام حضور در فرودگاه، باعث جلب‌توجه مأموران امنیتی شد.

توصیه: کلیه‌ی داروها، ویتامین‌ها و کرم‌ها و غیره را در یک‌جا نگهداری کنید. قراردادن ویتامین‌ها در کنار چسب‌زخم و قرص‌های مسکن در مقایسه با گذاشتن آن‌ها در کفش‌هاتان، کمتر باعث شک‌وظن مأموران می‌شود.

اشتباهاتی که نباید در بستن چمدان انجام دهید
برداشتن تجهیزات فناوری با وسایل جانبی

من نسبت به تجهیزات سفر خیلی منظم هستم و علاوه بر برداشتن آداپتورهای مناسب، فناوری‌های لازم را نیز برمی‌دارم. وقتی که برای عروسی خانوادگی از انگلیس به استرالیا برگشتم و فهمیدم که شارژر باتری را برای دوربین خود برداشته‌ام، اما خود دوربین را فراموش کرده‌ام، خیلی ناراحت شدم.

توصیه: بررسی تجهیزات فناوری اهمیت زیادی دارد، به‌عنوان مثال باید مطمئن شوید که دستگاه‌های شما شارژ هستند، کارت حافظه‌تان به‌اندازه‌ی کافی فضای خالی دارد و غیره، با این حال تا مشغول جمع‌آوری لوازم جانبی وسایل خود هستید، یادتان نرود که خود آن وسایل را نیز بردارید.

 

خرید سوغاتی

در سفرمان به جزایر مانش، سه عدد قهوه‌جوش به‌عنوان سوغاتی خریدیم و با اینکه چمدان‌مان دیگر جایی نداشت، مجبور شدیم آن‌ها را به زور در چمدان فروکنیم. کارمندان امنیت فرودگاه اصلاً از دیدن سه شئ فلزی بزرگ که در بسته‌بندی‌ قرار داشتند،‌ آن هم در وسط وسایل‌مان خوش‌شان نیامد.

توصیه: سوغاتی‌ بخرید که با اندازه‌ی چمدان شما جور دربیاید. اگر فقط یک ساک دستی دارید، از خرید سوغاتی‌های بزرگ اجتناب کنید.

مرتبط:

ترفندهای مطمئن برای بستن چمدان

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *