هتل

افتتاح بیش از ۲۸۰ هتل در دولت دوازدهم

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه تحریم‌ها نتوانست ما را متوقف کند، گفت: در دولت دوازدهم بیش از ۲۸۰ هتل افتتاح کردیم و اکنون ۲ هزار و ۴۰۰ طرح در این حوزه نیز با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال اجرا است.

 علی اصغر مونسان روز دوشنبه در دیدار جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در تهران که در محل وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد، به روابط ایران و ایتالیا در حوزه میراث‌فرهنگی و کاوش‌های باستان‌شناسی اشاره کرد و گفت: آمادگی داریم تا در هر سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی روابط‌مان را با ایتالیا تقویت کنیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: دولت دوازدهم به دلیل اعمال تحریم‌ها دوران سختی را پشت سر گذاشت و مردم ما هم فشارهای زیادی را تحمل کردند، اما با این که سختی‌های زیادی کشیدیم روی پای خود ایستادن را یاد گرفتیم. امیدواریم در دنیا صلح واقعی فراگیر شود که در این میان به طور حتم گردشگری نقش بی‌بدیلی ایفا می‌کند چرا که گردشگری ملت‌ها را بهم نزدیک می‌کند.

به زودی فضا باز می شود

مونسان اضافه کرد: با توجه به روند مثبت مذاکراتی که اکنون در حال انجام است به زودی فضا باز خواهد شد و فرصت‌های خوبی فراهم می‌شود و موقعیت‌های مناسبی برای تقویت همکاری‌های ایران با کشورهای مختلف به وجود خواهد آمد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: البته در مدتی که تحریم بودیم فعالیت‌ها را متوقف نکردیم. در دولت دوازدهم بیش از ۲۸۰ هتل افتتاح کردیم و ۲ هزار و ۲۰۰ واحد بوم‌گردی احداث شد. این درحالی است که ۲ هزار و ۴۰۰ طرح را هم توسط بخش خصوصی و با سرمایه‌گذاری از سوی آنها در دست اقدام داریم.

آمادگی برای برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در ایران و ایتالیا

مونسان همچنین به ظرفیت‌های ایران در حوزه صنایع‌دستی نیز اشاره کرد و افزود: نمایشگاه‌های مختلف صنایع‌دستی ایران در کشورهای گوناگون از جمله کشورهای اروپایی برگزار شده که تمام آن‌ها با موفقیت همراه بوده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: آمادگی داریم در صورتی که محل برگزاری نمایشگاه به صورت رایگان در اختیار هنرمندان صنایع‌دستی ایرانی قرار گیرد، نمایشگاهی از آثار صنایع‌دستی ایرانی را در ایتالیا برگزار کنیم. همچنین این آمادگی را داریم که ما نیز فضای رایگانی را برای برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی هنرمندان ایتالیا در اختیار قرار دهیم.

مونسان و پرونه در این دیدار که ولی تیموری معاون گردشگری، محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی و علیرضا ایزدی مدیرکل حوزه وزارتی و بین‌الملل وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیز حضور داشتند، درباره تقویت همکاری‌های دو کشور در سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

جاذبه‌های گردشگری ایران بی‌نظیر است

جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در تهران نیز در این دیدار طی سخنانی با اشاره به جاذبه‌های گردشگری ایران گفت: خوشبختانه ایران دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است که می تواند فرصت خوبی برای رونق گردشگری و توسعه فرهنگی با کشورهای مختلف باشد.

سفیر ایتالیا در تهران افزود: ایران و ایتالیا در حوزه‌های مختلف از جمله کاوش‌های باستان‌شناسی سالهای طولانی است که همکاری‌های خوبی با هم دارند و این آمادگی را داریم تا این همکاری‌ها تقویت شود.

سفیر ایتالیا در ایران به وضعیت گردشگری کشورش در دوران کرونا نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به شیوع کرونا، ایتالیا فعلا گردشگر خارجی نمی‌پذیرد، ضمن این که سفر بین استان‌ها نیز در ایتالیا ممنوع است.

وی خاطرنشان کرد: امید داریم با انجام واکسیناسیون فراگیر در تمام کشورهای دنیا از جمله ایران و ایتالیا، گردشگری دوباره به روزهای پر رونق خود باز گردد.

منبع: ایرنا

مرتبط:

چند هتل باکیفیت در ایران وجود دارد؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *