پل-هیجان‌برانگیز-سرگیجه‌آور

با پل‌های هیجان‌برانگیز و سرگیجه‌آور جهان آشنا شوید

قدم گذاشتن بر پل‌هایی که در این گزارش تصویری معرفی شده‌اند، بدون شک قلب را به تپش می‌اندازد و چشم‌انداز خیره‌کننده‌ای به ببینده ارائه می‌کند. اگر دچار بلندی‌هراسی هستید، بهتر است روی این پل‌ها پا نگذارید.

پلی شیشه‌ای

پلی که در دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی در استان هبئی در چین افتتاح شد، ۴۸۸ متر طول دارد. این پل که درازترین پل شیشه‌ای جهان محسوب می‌شود بر دره هونگیاگو و در ارتفاع ۲۰۰ متری ساخته شده است. این پل به این ترتیب ۵۸ متر طولانی‌تر و دو متر باریکتر از پل شیشه‌ای است که در ماه اوت سال ۲۰۱۶ در پارک ملی ژانگجیاجی افتتاح شده بود.

سرگیجه‌آور

پل شیشه‌ای که در پارک ملی ژانگجیاجی در استاه هونان ساخته شده، اگر چه اکنون از لحاظ طول به رتبه دوم تنزل کرده، اما همچنان مرتفع‌ترین پل شیشه‌ای جهان به شمار می‌رود. این پل در ارتفاع ۳۰۰ متری واقع است و پا گذاشتن روی آن برای کسانی که دچار بلندی‌هراسی هستند، به کابوس شبیه است. پل ژانگجیانجی از ۹۹ پنل شیشه‌ای تشکیل شده و گنجایش بازدید ۸۰۰ نفر به‌طور همزمان را دارد.

آزمونی جسورانه

بازدیدکنندگان این پل‌های شیشه‌ای در زیر پای خود عمق دره را می‌بییند. آن دسته از کسانی که علیرغم پا گذاشتن روی پل شیشه‌ای در ژانگجیانجی به دنبال هیجانی بیشتر هستند، می‌توانند میزان جسارت خود را بیازمایند و پرش بانجی به عمق دره را تجربه کنند.

بر روی رود زامبزی

رود زامبزی از لحاظ طول چهارمین روزخانه‌ی بزرگ اروپا محسوب می‌شود. کسانی که دوست دارند پرش بانجی را در کنار آبشار تجربه کنند، می‌توانند به پل آبشار ویکتوریا سری بزنند که بین دو کشور زیمبابوه و زامبیا قرار دارد. رود زامبزی که از زیر این پل می‌گذرد و در آن تمساح‌ها نیز شناورند، مرز طبیعی دو کشور است. این فضای منحصر به فرد به دوستداران پرش بانجی هیجانی خاص می‌بخشد.

نقطه شروع پرش بانجی

پل کاوارائو در نیوزیلند تنها در ارتقاع ۴۳ متری ساخته شده و در مقایسه با پل‌های شیشه‌ای چین هیجان کمتری برمی‌انگیزد، اما از اهمیتی سنتی و تاریخی برخوردار است. در سال ۱۹۸۶ میلادی بود که ای. جی. هکت از این پل برای نخستین بار پرش بانجی را به عنوان تفریحی تجاری و رسمی به علاقمندان ارائه کرد.

در نقش مأمور ۰۰۷

در صحنه‌ی آغازین فیلم “چشم طلایی” جیمز باند، مأمور ۰۰۷ (با نقش‌آفرینی پیرس برازنان) با بانجی از روی یک سد به عمق دره‌ی ورزاسکا واقع در منطقه تسین در سوئیس می‌پرد. گردشگران جسور امروزه می‌توانند با پرداخت ۲۲۳ یورو این عمل قهرمانانه را تکرار کنند و با پرش بانجی خود را به عمق ۲۲۰ متری این دره‌ بیاندازند تا نشان دهند، چیزی از مأمور ۰۰۷ کم ندارند.

غول منطقه آلپ

“پل اروپا” اگر چه مرتفع‌ترین پل در جهان محسوب نمی‌شود، اما دست کم در اتریش در نوع خود بی‌نظیر است. چشم‌انداز کوهستان‌های آلپ از روی این پل زیبا و جذب است و طرفداران پرش بانجی نیز می‌توانند از ارتفاع ۱۹۰ متری خود را عمق دره بیاندازند و لحظاتی پرهیجان را تجربه کنند.

پرش در آفریقای جنوبی

پل بلوکرانس در آفریقای جنوبی که در ارتقاع ۲۱۶ متری قرار دارد نیز از پل‌هایی است که هر سال ماجراجویان زیادی را جذب می‌کند. ماجراجویانی گاه سرشناس چون شاهزاده هری که می‌خواهند طعم پرش بانجی را از چنین پلی مرتفع بچشند.

طولانی‌ترین پل معلق

طولانی‌ترین پل معلق جهان با طولی بالغ بر ۴۸۳ متر در آلمان قرار دارد. این پل در ارتقاع ۱۰۰ متری ساخته شده است. عرض آن تنها یک متر و ۲۰ سانتی‌متر است و از چهار کابل فولادی به قطر ۶۵ میلی‌متر آویخته شده است.

منبع:دیوچه وله

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *