سفرهای بین‌المللی

با کشف واکسن کرونا، آینده سفرهای بین‌المللی چگونه خواهد بود؟

این امیدواری در حال افزایش است که واکسن‌ها به‌زودی شروع به شکستن محدودیت‌های سفر و احیای دوباره سفرهای بین‌المللی می‌کنند، اما چه چیزی در انتظار ۲۰۲۱ است؟

به گزارش سی‌تی‌سی، اخبار مربوط به واکسن ویروس کرونا از بازگشت به رزرو سفرهای بین‌المللی پشتیبانی می‌کند و افراد از همین حالا چشم‌انتظار مقاصدی هستند که با در دسترس بودن واکسن قابل تردد باشند.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلستان اظهار کرد: زندگی پس از تولید واکسن موفقیت‌آمیز می‌تواند تا بهار ۲۰۲۱ برای مردم انگلیس به حالت عادی برگردد.

پیتر کرن (Peter Kern)، مدیرعامل گروه Expedia بدون درنظر گرفتن وضعیت واکسن ویروس کرونا بیان کرد: به نظر می‌رسد مردم از اینکه چه میزان سفرهای هوایی و هتل‌ها امن هستند احساس راحتی بیشتری می‌کنند به لطف اقدامات احتیاطی که توسط صنعت جهانگردی و مسافرت انجام‌شده است، باعث شده سطح رزروها در حال حاضر به‌طور آهسته افزایش یابد.

این خبر خوبی است اما قبل از بهار نیمکره شمالی، ما باید خود را برای زمستان سختی آماده کنیم که قرار است در بسیاری از کشورها محدودیت‌هایی برای کنترل ایمن عفونت‌ها قبل از اجرای گسترده برنامه‌های واکسیناسیون وجود داشته باشد. وی گفت: مشکل سفرهای بین‌المللی این است که حداقل دو کشور نیاز به برنامه‌های موثر واکسیناسیون دارند تا شاهد بازگشت به وضعیت طبیعی سفر باشند.

آلن جویس (Alan Joyce)، مدیرعامل گروه  Qantas در مصاحبه اخیر خود عنوان کرد: شرکت هواپیمایی استرالیا برای مسافرت بین‌المللی از افراد می‌خواهد قبل از سوارشدن به هواپیما واکسن بزنند، زیرا این مورد برای بازدیدکنندگان بین‌المللی و افرادی که از کشور خارج می‌شوند ضروری است.

وی پیش‌بینی می‌کند که الزامات واکسیناسیون در سایر شرکت‌های هواپیمایی در سراسر جهان به یک امر معمول تبدیل خواهد شد و انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) در این هفته مطرح کرد، چگونه یک گذرگاه جهانی سلامت دیجیتال از بازگشایی ایمن مرزها پشتیبانی می‌کند که در ابتدا بر اساس ساختار آزمایشی است اما با شروع واکسیناسیون یک نیاز خواهد بود. اگر شما به‌اندازه کافی خوش‌شانس باشید که جزو اولین سهمیه‌ها برای واکسیناسیون قرار بگیرید، ضروری است که به سیستمی دسترسی داشته باشید که به‌موجب آن بتوان این اطلاعات را برای امکان سفر ایمن و رایگان از مرزها به اشتراک گذاشت. در زمان‌های قدیم همه‌چیز به یک نشان در یک کتاب کوچک زرد محدود می‌شد. این مسئله در مورد برخی ویروس‌ها مانند تب زرد هنوز وجود دارد اما در دوران مدرن نشان مجازی کافی است.

در حال حاضر، نوآوری و همکاری معنادار در بخش خصوصی راه‌حل‌هایی را ارائه می‌دهند ازجمله: ابتکارات تجاری مانند AOKpass، همکاری بین سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل (UNWTO) و شورای بازرگانی بین‌المللی (ICC)، که بنیادی را برای بهبود  سفر پس از همه‌گیری را ایجاد می‌کند. برنامه همراه ICC AOKpass، سیستم تایید وضعیت سلامت با حفظ حریم خصوصی است که به‌راحتی و با اطمینان مسافران نتایج الزامی منفی تست PCR را برای ورود به تعداد بیشتری از کشورها فراهم می‌کند.

شرکای اصلی در توسعه این برنامه شامل خدمات بهداشتی و امنیت تجاری همچنین خدمات اضطراری و مساعدت سفر بین‌المللی (International SOS) است و گروهی از سرویس بین‌المللی SGS، شرکت بازرسی، تایید، آزمایش و صدور گواهینامه است. سال گذشته همین زمان International SOS افزایش شیوع بیماری‌های عفونی را پیش‌بینی کرده بود و اینکه بی‌ثباتی جغرافیای سیاسی بر سفرهای جهانی طی سال ۲۰۲۰ تاثیر می‌گذارد، اگرچه انتظار ویروسی به این شکل همه‌گیر را نداشتند.

در سال ۲۰۲۰، آشفتگی برای سازمان‌ها طبیعی است به‌ویژه اگر فعالیت آن‌ها و افرادشان از مرزهای ملی عبور کند و این‌گونه است که ۲۰۲۰ به‌درستی چشم‌اندازی از ریسک سفر را آشکار می‌کند.

مدیرعامل ISOS، آرنود وایسیه (Arnaud Vaissié)، در زمان انتشار این مقاله گفت: سازمان‌ها برای اطمینان از ادامه کار و بقاء در برابر خطرات، باید مقاومت خود را تقویت کنند. در سال ۲۰۲۰، افزودن لایه‌ای از پیش‌بینی به جهانی غیرقابل‌پیش‌بینی و غیرقابل‌کنترل، کاملا مناسب خواهد بود. عبارت دنیای غیرقابل‌پیش‌بینی و غیرقابل‌کنترل نمی‌تواند زندگی سال ۲۰۲۰ را بهتر از این توصیف کند.

SOS بین‌المللی در حال حاضر افکار صنعتی را گرد هم آورده است که در کنار نظرات شورای مدیریت ریسک سفر، رتبه‌بندی‌های خطر پزشکی و امنیتی کشور/ منطقه، داده‌های مربوط به حوادث ریسک سفر و اطلاعات پزشکی و امنیتی، پایه و اساس چشم‌انداز خطر سفر را در سال  ۲۰۲۱ ارائه دهد.

منبع:ایسنا

مرتبط:

گردشگری صنعتی خلاقیت محور است

بسته‌های حمایتی سوئد برای رونق گردشگری

پیشنهادهای ایران به کشورهای اسلامی برای مهار کرونا در گردشگری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *