دفاتر خدمات مسافرتی-گردشگری-

بخشودگی‌ مالیاتی _راه نجات صنعت گردشگری از چالش کرونا

رئیس هیات‌مدیره جامعه حرفه‌ای گردشگری سلامت ایران گفت: اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره با تنفس یک‌ساله و بخشودگی کامل مالیات‌های مستقیم و ارزش افزوده به طور یقین تاسیسات و فعالان صنعت گردشگری را از شرایط فعلی نجات می‌دهد.

حسین نیکونام با بیان این مطلب، اظهار کرد: شیوع بیماری کرونا در سطح جهانی و بسته شدن مرزها و ممنوعیت سفر به منظور مقابله با شیوع این بیماری مهلک، تاثیرات فراوان و جبران‌ناپذیری را بر صنعت گردشگری جهان و همچنین ایران وارد کرده که آینده مبهم نحوه مقابله و برخورد با این بیماری، کار برنامه‌ریزی را برای فعالان این صنعت بسیار سخت و پیچیده کرده است.

وی ادامه داد: خسارات وارده به فعالان صنعت گردشگری به خصوص شرکت‌های گردشگری سلامت بسیار عظیم و جبران آن را بسیار دور از دسترس و دست‌نیافتنی کرده است.

نیکونام تصریح کرد: شرایط سخت اخذ مجوز و در بعضی موارد تداخل دستگاه‌های موازی در گذشته فعالیت در این بخش را سخت و توسعه گردشگری سلامت کشور را در رقابت با کشورهای رقیب و همجوار، خسته‌کننده کرده بود که خوشبختانه اکنون وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در هماهنگی با وزارت بهداشت و درمان این شرایط را تسهیل کرده و موانع را برداشته‌اند.

رئیس هیات‌مدیره جامعه حرفه‌ای گردشگری سلامت با بیان این که مهمترین نقش دولت در این شرایط ایجاد ثبات و حمایت از کسب و کارهای گردشگری است، یادآور شد: در این شرایط ابلاغ اخیر معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در خصوص تسهیل شرایط صدور و تمدید مجوز برای تاسیسات و فعالان گردشگری به ویژه تسهیل شرایط اخذ صلاحیت گواهینامه حرفه‌ای سلامت مرهمی بر این درد بوده و فعالان گردشگری سلامت را به آینده‌ای روشن امیدوار کرده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، نیکونام افزود: هرچند که مشکلات فعالان حوزه گردشگری بسیار زیاد است، لیکن اقدام اخیر معاونت گردشگری نشان داد که عزم وزارتخانه برای حل مشکلات بخش خصوصی جدی است و آنچه در توان خود دارد را به کار گرفته است.

وی تاکید کرد: همچنین حمایت‌هایی که در اختیار وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیست نیز باید اجرایی شود، در صورت اجرایی شدن پیشنهادات ارائه شده از سوی وزیر گردشگری به رئیس جمهور از جمله اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره با تنفس یک‌ساله و بخشودگی کامل مالیات‌های مستقیم و ارزش افزوده و… این امر یقیناً تاسیسات و فعالان صنعت گردشگری را از شرایط فعلی نجات می‌دهد. اما متاسفانه در شرایط فعلی و وضعیت اقتصادی دولت که ناشی از تحریم‌های ظالمانه بی‌سابقه است، تاکنون این پیشنهادات نتوانسته محقق شود.

منبع:ایسنا

مرتبط:

ابلاغ سند راهبردی توسعه گردشگری توسط معاون اول رییس جمهور

لابی گری در صنعت گردشگری استان بیداد می‌کند

بخشودگی اجاره‌بهای اماکن گردشگری تا پایان سال

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *