استرالیا-مهاجرت

بررسی وضعیت مهاجرت به کانادا، استرالیا یا آلمان

برای مهاجرت کردن به هر کشوری راه های زیادی متناسب با قوانین آن کشور وجود دارد.نکته ای که وجود دارد این است که نمی توان برای همه یک نسخه یکسان برای مهاجرت تجویز نمود پس باید تمامی این شرایط را مورد بررسی قرار داد.

مهاجرت به کانادا

کشور کانادا از گذشته های دور تا کنون به واسطه شرایط بسیار ایده آل اقتصادی، بالاترین استانداردهای زندگی، امکانات اجتماعی و رفاهی قابل توجه، امنیت، ثبات سیاسی و… همواره در کانون توجه اغلب مهاجران از سرتاسر جهان قرار دارد. روند مهاجرت، به کانادا طی سالهای اخیر به اوج خود رسیده است، تا جایی که در حال حاضر کانادا به یکی از ۳ کشور برتر جهان در زمینه جذب مهاجرین از سرتاسر دنیا تبدیل گردیده است.

برای مهاجرت، به کانادا روش های بسیار متنوعی وجود دارد، از این رو شرایط مهاجرت، به کانادا برای طیف وسیعی از افراد با شرایط مختلف فراهم می باشد. کانادا کشوری مملو از ذخایر انرژی، منابع انبوه طبیعی و معادن ارزشمند است، جمعیت این کشور با این حجم از ثروت ملی تنها کمی بیش از ۴۰ میلیون نفر می باشد، از این رو هیچگونه جای تعجبی ندارد که از لحاظ کیفیت زندگی کانادا همواره در بین ۵ کشور برتر جهان قرار دارد. به طور کلی روش های رایج برای مهاجرت به کانادا به شرح ذیل می باشد.

 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

اغلب روش های مهاجرت، به کانادا از زیر شاخه های متنوعی برخوردار می باشند، به عنوان مثال مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری از زیر شاخه های متنوعی نظیر کار آفرینی، استارت آپ و… تشکیل می گردد، همچنین مهاجرت کاری به کانادا از طریق اسکیل ورکر (نیروی متخصص) و جاب آفر (دریافت پیشنهاد کار از کارفرمای کانادایی) امکان پذیر خواهد بود. طبیعتاً برای مهاجرت، به کانادا از طریق هر یک از روش های مهاجرتی موجود ارائه مدارک مورد نیاز الزامی است. اما اثبات تمکن مالی برای کلیه روش های مهاجرت، به کانادا امری ضروری محسوب می شود.

مهاجرت، به کانادا در حال حاضر، بیشترین متقاضیان را در جهان به خود اختصاص داده است. رشد حدود ۶۰ درصدی آمار مهاجران به این کشور، نشان دهنده شرایط مطلوب این کشور برای کار و زندگی است. اگر شما قصد مهاجرت، به کانادا را داشته باشید باید حتماً از امتیاز زبان انگلیسی (آیلتس) برخوردار باشید و همچنین علاوه بر تمکن مالی، مدرک تحصیلی یا مهارت شغلی عالی کسب کرده باشید. مهاجرت، به کشور کانادا بدون داشتن شرایط فوق تقریباً غیرممکن است، مگر آن که فرد مهاجر از طریق ازدواج یا دعوتنامه خویشاوندان به این کشور مهاجرت کند که البته این روش مهاجرتی نیز قوانین خاص خود را دارد.

کبک بهترین شهر کانادا

مهاجرت به استرالیا

کشور استرالیا به لطف شرایط اقتصادی ایده آل، امکانات اجتماعی و رفاهی قابل توجه و امنیت از بالاترین استانداردهای زندگی برخوردار است، از این رو هیچگونه جای تعجبی ندارد که استرالیا همواره به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی جهان محسوب می شود. علاوه بر شرایط اقتصادی مناسب و امکانات منحصر به فرد، استرالیا از طبیعتی بکر و حیات وحشی حیرت انگیز برخوردار است، از این رو سالانه میلیون ها گردشگر از این کشور زیبا بازدید می نمایند.

در گذشته های نه چندان دور مهاجرت، به استرالیا به واسطه کمبود جمعیت و نیروی کار متخصص به راحتی امکان پذیر بود و افراد بسیاری از سرتاسر جهان به این کشور مهاجرت نمودند. ولی در حال حاضر با توجه به رشد روز افزون آمار مهاجرت، در جهان و شرایط بسیار ایده آل کنونی استرالیا مهاجرت، به این کشور امری نسبتاً دشوار به شمار می آید. به طور کلی امروزه برای مهاجرت، به استرالیا روش های متنوعی وجود دارد، که هریک از این روش ها دارای شرایط و قوانین خاص خود می باشند. به طور کلی روش های رایج برای مهاجرت به استرالیا به شرح ذیل می باشد.

 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق ویزای خانوادگی
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

لازم به ذکر است اغلب روش های مهاجرتی استرالیا از زیر شاخه های متنوعی برخوردار می باشند، که شرایط و قوانین خاص خود را دارند. به عنوان مثال ویزای کاری استرالیا علاوه بر پیشنهاد شغلی از کارفرما (job offer) به ۳ روش مختلف که شامل ساب کلاس های ۱۸۹، ۱۹۰ و ۴۸۶ می باشد ارائه می گردد. همچنین برای سرمایه گذاری در استرالیا روش های متنوعی وجود دارد.

معمولاً برای متقاضیان مهاجرت، به استرالیا در ابتدا مجوز اقامت موقت صادر می گردد و پس از طی نمودن مراحل تعیین شده امکان اخذ اقامت دائم این کشور وجود خواهد داشت. جهت اخذ ویزا و مهاجرت، به استرالیا رعایت مواردی نظیر دقت در انجام پروسه مهاجرتی، تهیه کلیه مدارک لازم و تامین سرمایه مورد نیاز به عنوان تمکن مالی از نکات بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

استرالیا

مهاجرت به آلمان

آلمان اقتصاد اول اروپا و پنجمین اقتصاد قدرتمند جهان است. این کشور از لحاظ صنعت و تکنولوژی همواره در بین ۵ کشور برتر جهان قرار دارد. از سوی دیگر آلمان از بالاترین استانداردهای زندگی، پایین ترین نرخ بیکاری در اروپا، بهترین امکانات اجتماعی و رفاهی برخوردار است.

علاوه بر مزایای ذکر شده امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر آلمان به صورت رایگان و تعدد موقعیت های شغلی ایده آل همراه با بالاترین میزان سرانه درآمد فردی در اروپا، آلمان را به یکی از محبوب ترین کشورهای جهان برای مهاجرت، تبدیل نموده است. تا جائیکه در حال حاضر تعداد مهاجرین آلمان از کلیه کشورهای اروپایی بیشتر است.

برای مهاجرت، به آلمان روش های متنوعی وجود دارد. طبق قوانین مهاجرتی آلمان کلیه شهروندان کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، می بایست به منظور تحصیل، زندگی و کار در آلمان برای اخذ ویزا اقدام نمایند. به طور کلی انواع روش های رایج برای مهاجرت به آلمان به شرح ذیل می باشد.

 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق پناهندگی
طبیعتاً برای مهاجرت، به آلمان از طریق هر یک از روش های فوق (به استثنا پناهندگی) ارائه مدارک مورد نیاز و انجام مراحل قانونی الزامی خواهد بود. شاید بتوان گفت تنها مدرک مشترکی که بین کلیه روش های مهاجرتی مورد نیاز است اثبات تمکن مالی افراد متقاضی می باشد البته علاوه بر تمکن مالی موارد دیگری نیز وجود دارند که تاثیرات به سزایی در روند مهاجرتی افراد به آلمان خواهند داشت.

مرتبط:

بهترین کشورها برای مهاجرت و کار

موزه‌ مهاجرت کجاست؟

۱۴ نکته برای اقامت در هتل

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *