ساحل-آسیا

بهترین سواحل آسیا

به طور کلی منطقه تماس دریا و خشکی را ساحل می‌نامند، عموما سواحل از خاک و شن تشکیل شده است و یکی از جذابیت های این نقاط همین شنی بودن زمین های آن می باشد، در این مطلب به بهترین سواحل آسیا اشاره میکنیم.

لیستی از بهترین سواحل آسیا

ساحل Negapali در میانمار (بهترین ساحل منتخب در سال ۲۰۱۶)، ساحل Nacpan در فیلیپین، ساحل kata noi در تایلند یکی از بهترین نقاط برای موج سواری در تعطیلات میباشد که هر ساله تعداد زیادی از افراد را جذب خود میکند، ساحل yapak در بوراکای فیلیپین اگر به دنبال تجربه ی هیجان انگیز پرواز هستید برای کایت سواری به این ساحل حتما سر بزنید، ساحل palolem در هند و سواحل نیلگون خلیج همیشه فارس از زمره ی بهترین سواحل آسیا می باشند. که هرکدام از این نمونه ها با ویژگی ها و خصوصیات جغرافیایی و محیطی خود جذابیتی مختص به خود و منحصر به فرد دارند.

اهمیت سواحل

سواحل یکی از مهم ترین عوامل موثر محیطی در رونق تجارت با دیگر کشورها و قاره ها از طریق راه های آبی (دریا، اقیانوس) هستند، که از طریق پهلو گرفتن کشتی ها در کنار اسکله های موجود صورت می‌پذیرد، از دیگر فعالیت های موجود در بهترین سواحل آسیا نیز میتوان به ماهی گیری اشاره کرد.

البته، امروزه در شهرهای ساحلی با احداث مکان های تفریحی، باعث جذب گردشگر و فعالیت اقتصادی از این طریق شده و ساخت رستوران ها و کافی شاپ ها و … از نمونه های مکان های تفریحی و اقتصادی در بهترین سواحل آسیا است.

همچنین ساخت هتل های معروف در این نقاط نیز حاکی از اهمیت اقتصادی این نقاط در کشورهای مختلف می‌باشد.

سوغات سواحل

کمتر کسی نسبت به  صدف های موجود در سواحل دریاها بی تفاوت می‌باشد و بدون برداشتن آن ها به عنوان سوغاتی ارزشمند ساحل را ترک می‌کند. بسیاری از هنرمندان خوش ذوق میهن عزیزمان با جمع آوری صدف ها آثار چشم نواز و زیبایی خلق کرده و به فروش می‌گذارند.

از جمله این آثار میتوان به ظروف سفالی تزئین شده با صدف اشاره کرد.

سواحل دیدنی ایران

ساحل درک : سواحل چابهار شباهت زیادی با مالدیو، شیلی و سواحل نامیبا دارند. مثلا زمین‌های خشک درک به خط آبی دریا می‌رسد و این تلاقی بیابان و دریا چشم‌انداز بی‌مانندی درست می‌کند. جاده درک در ۱۵۰ کیلومتری چابهار از کوه‌های زیبای مریخی، ساحل گریان و پزم می‌گذرد.

ساحل لاک‌پشت‌ها: ساحل لاکپشت‌های قشم هم از اواخر اسفند تا آخر خرداد دیدنی می‌شود. در فصل تخمک‌گذاری، صدها لاکپشت پوزه عقابی به ساحل می‌آیند  و تخم‌هایشان در چاله‌هایی دفن می‌کنند. دو ماه بعد، بچه لاکپشت‌ها از تخم بیرون می‌آیند و به سمت ساحل حرکت می‌کنند. همین اتفاق، این ساحل را به یکی از جاذبه‌های قشم تبدیل کرده است.

منبع:تاریخ ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *