به دنبال افزایش ماندگاری گردشگران در بم هستیم

به دنبال افزایش ماندگاری گردشگران در بم هستیم

معاون فرهنگی شهرداری بم با اشاره به اینکه جشنواره ارگ جدید در نوروز ۱۰ شب برگزار می شود، گفت: تلاش می کنیم ماندگاری گردشگرانی که به مقصد چابهار و بندرعباس از بم عبور می کنند، در این شهر بیشتر شود.

“شهرام جرجندی” در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی در جمع خبرنگاران کرمانی اظهار کرد: شهرداری سه سال است که در نمایشگاه گردشگری شرکت می کند و بازخورد این حضور را دیده ایم.

وی افزود: بعد از زلزله سال ۸۲ بم، به صورت اتوماتیک با تخریب ارگ از فهرست گردشگری خارج شد و بعد مورد بی مهری هایی قرار گرفت اما امروز با چهار اثر ثبت جهانی شامل دروازه کهن لوت (کویر بم)، دو قنات و منظر فرهنگی بم وضعیت خیلی متفاوت است.

جرجندی تصریح کرد: در حال حاضر ارگ بم مقصد گردشگری خارجی و داخلی با کیفیت فوق العاده بالا با نظارت مستقیم یونسکو و پایگاه جهانی مستقر در بم کار می کند و در سال های اخیر سعی کردیم ارگ به چرخه گردشگری بازگردد اما در نمایشگاه گردشگری تلاش می کنیم تا آثار دیگر از جمله کویر بم، ریگ یلان و … را معرفی کنیم که فرصت بی نظیری برای گردشگران داخلی و خارجی است.

معاون شهردار بم، با اشاره به اینکه بزرگ ترین تپه های ریگی دنیا را در شهرستان داریم که ارتفاع بعضی از تپه ها به ۴۵۰ متر می رسد افزود: این شهر نمره ۱۰۰ را در استقبال از گردشگران نوروزی دارد که در کنار شهرهایی مثل اصفهان و شیراز قرار گرفت و هر سال این فعالیت ها در ایام نوروز گسترده تر می شود که تورهای بم گردی رایگان یک روزه توسط شهرداری برگزار می شود و جاذبه های متفاوتی ایجاد کرده ایم.

جرجندی با اشاره به اینکه در شهر ۲۳ خانه بوم گردی داریم اما همه فعال نیستند، اظهار کرد: نوروز ۹۸ سه برابر نوروز ۹۷ در بم گردشگر داشتیم و پیش بینی می شود امسال هم شاهد رشد ورود گردشگر باشیم.

وی با اشاره به اینکه جشنواره ارگ جدید در نوروز ۱۰ شب برگزار می شود، گفت: تلاش می کنیم ماندگاری گردشگرانی که به مقصد چابهار و بندرعباس از بم عبور می کنند، در این شهر بیشتر شود.

مرتبط:

بازگرداندن حیاتی دوباره به رگ‌های ارگ تاریخی بم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *