فعالیت‌ های گردشگری

تمام فعالیت‌ های گردشگری قربانی کرونا شده است

معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان می‌گوید: تمام فعالیت‌ های گردشگری قربانی شیوع ویروس کرونا شده است.

اسکندر فلاوند چگنی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا کل جامعه و بخش‌های مختلف اصناف را درگیر و در بعضی از این مشاغل در عرضه و تقاضا ایجاد بحران کرده است.

وی ادامه داد: حوزه گردشگری به ویژه دفاتر گردشگری مستثنی از این قاعده نیستند و می‌توان به کنسل شدن پروازها، رزرواسیون هتل‌ها، برگزاری تورها گردشگری اعم از فرهنگی و طبیعت‌گردی و… اشاره کرد.

فلاوند چگنی اضافه کرد: از این گذشته شرایط بهداشتی و روانی جامعه نیز اجازه فکر کردن به امور گردشگری را از مردم گرفته و به جاست که سلامت جامعه را در اولویت شرایط اضطراری کنونی قرار دهیم.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان افزود: از طرفی چه دفاتری که پرواز، هتل، قطار یا اقامتگاهی را چارتر یا رزرو کرده، چه تور گردانی که تورهای خود را به فروش رسانده و چه کسانی که خدمات مختلف دیگر را در برنامه‌های خودگنجانده و بعضاً خریداری کرده و در کل تمام فعالیت‌ های گردشگری به معنای عام قربانی این شرایط شده است.

وی گفت: این صنف هیچ زمانی به اندازه امروز نیاز به حمایت و توجه نداشته، چون حتی برای پرداخت حقوق پرسنل و قبوض مصرفی هم مشکل دارند.

فلاوند چگنی تاکید کرد: به علت شیوع کرونا تمام فعالان بخش گردشگری دچار خسارت شده و نیاز به حمایت دارند.

منبع:ایسنا

صنعت گردشگری به نقطه صفر رسیده است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *