خراسان رضوی

ثبت بیش از ۱.۵ میلیون اقامت در خراسان رضوی

معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۳ فروردین ماه سال جاری، بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار اقامت در استان ثبت شده است.

یوسف بیدخوری در گفت‌وگویی در خصوص وضعیت اشغال اقامت‌های به ثبت رسیده در خراسان رضوی اظهار کرد: درصد اشغال تمامی واحدهای اقامتی خراسان رضوی از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۳ فروردین ماه سال جاری به ۷۴ درصد رسیده است.

وی افزود: این در حالی است که در روز ۳ فروردین هتل‌ها، هتل‌ آپارتمان‎‌ها، مهمانپذیرها، خانه‌های مسافر و زائرسرهای ارزان قیمت و زائرشهر رضوی، خوابگاه‌های دانشجویی و مهمانسراهای دولتی تقریبا به طور ۱۰۰ درصد تکمیل شدند. حسینیه‌ها و بقاع متبرکه، مدارس، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، کمپ‌های اسکان شهرداری و سایر اماکن اقامتی نیز به طول کامل تکمیل نشده بودند.

معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با تاکید بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری خراسان رضوی تصریح کرد: در راستای رعایت حقوق مسافران و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، بیش از ۳۴۰ بازدید و نظارت از مراکز اقامتی، رستوران‌ها، مراکز پذیرایی و بین‌راهی، دفاتر خدمات مسافرتی، کمپ‌ها، مهمانسراها، خانه‌ مسافرها و… به عمل آمده است.

بیدخوری خاطرنشان کرد: از این میزان بازدید، ۹ مورد تذکر و ۲۸ مورد اخطار کتبی دریافت کردند. همچنین ۲۹ مورد شکایت واصله از مراکز اقامتی و دفاتر خدمات مسافرتی و تورها به دست ما رسیده که ۲۵ مورد آن در حال رسیدگی است.

وی عنوان کرد: همچنین ۶۵ هزار و ۵۱۸ نفر از ۲۵ اسفند تا ۳ فروردین ماه از اماکن تاریخی و فرهنگی خراسان بازدید داشته‌اند که نسبت به نوروز ۹۸، حدود ۸۰ درصد افزایش داشته است.

منبع: ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *