بندرلنگه

ثبت جهانی بندرلنگه به شهر گلابتون دوزی

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: پرونده ثبت جهانی بندرلنگه به عنوان شهر گلابتون تهیه می شود.

رضا برومند صبح امروز(پنجم خرداد) در بازدید از مرکز صنایع دستی شهرستان بندرلنگه، با بیان این مطلب گفت: سال گذشته بندرلنگه به عنوان شهر ملی گلابتون انتخاب شد که این انتخاب گام مثبتی برای معرفی جایگاه صنایع دستی و فرهنگ و هنر این استان بود.

وی با اشاره به اینکه اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان به دنبال بالا بردن شاخص ها برای تسهیل در کسب عنوان جهانی است، افزود: بر همین اساس مستندات و پرونده بندرلنگه به عنوان شهر گلابتون دوزی برای ثبت جهانی در یونسکو تهیه شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان ادامه داد: طی ماههای آینده، یک اِلمان صنایع دستی برای معرفی هر چه بیشتر این رشته در یکی از میدان های اصلی این شهر جانمایی و نصب می شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات دیگر اداره کل نصب تابلوهای گردشگری است، افزود: برای شناسایی اماکن و مسیرهای گردشگری تابلوهای راهنمای گردشگری دو زبانه جهت ارائه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران نصب می شود.

برومند ادامه داد:همچنین بروشور و کتابچه دوزبانه (فارسی ـ انگلیسی) برای معرفی بیشتر این شهر و رشته آماده شده که به زودی چاپ و منتشر می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان اضافه کرد: تمام تلاشمان در تحقق این امر است که شهر بندرلنگه به عنوان شهر جهانی گلابتون دوزی انتخاب شود.

به گزارش ایسنا، گلابتون دوزی نوعی رودوزی سنتی است که با نخ «گلابتون» انجام می شود و شهربندرلنگه به واسطه هنرمندان بیشماری که در این رشته دارد از معروفیت بیشتری برخوردار شده است.

منبع:ایسنا

مرتبط:

بندرلنگه به عنوان شهر ملی گلابتون دوزی بررسی می‌شود

بندرلنگه، عروس بندرهای خلیج فارس/جاذبه‌های گردشگری بندرلنگه را بهتر بشناسید

اماکن دیدنی ناشناخته بندرعباس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *