تایوان

جاذبه های گردشگری مسلمان پسند در تایوان

تایوان برای دست‌ یابی به بازار مسلمانان، در حال حاضر بیش از ۱۵۰ رستوران، هتل و خدمات مسافرتی به روش‌های اسلامی و حلال احداث کرده است. اسلامی و حلال بودن بخشی از مرحله تولید گوشت و غذا است که مسلمانان آن را یکی از فرایض دینی خود می‌دانند. همه تلاش‌های تایوان حاکی از چشم امید داشتن به کشورهای خاورمیانه‌ای برای جذب گردشگران آن اقلیم است.

از جمله کارهایی که اداره گردشگری تایوان در راستای رسیدن به استراتژی جذب گردشگران مسلمان انجام داده، می‌توان به حضور در نمایشگاه بازار مسافرت عربی ATM که بزرگ‌ ترین نمایشگاه صنعت گردشگری و مسافرت در خاورمیانه که سالانه در دبی برگزار می‌شود، اشاره کرد. رئیس هیئت‌مدیره گردشگری تایوان می‌گوید: برای دیده شدن تایوان در کشورهای اسلامی و جذب گردشگران مسلمان بیشتری، ما در تلاش هستیم تا محیطی مسلمان‌پسند در تایوان ایجاد کنیم. اداره گردشگری با همکاری انجمن مسلمانان تایوان، دستورالعمل پختن غذاهای حلال را به رستوران‌ها، هتل و آشپزخانه‌ها ابلاغ کرده است.

بر اساس برآورد های اداره گردشگری تایوان، با افزایش محبوبیت تایوان به‌ عنوان مقصد گردشگری در کشور های اسلامی، تعداد گردشگران مسلمانی که به تایوان سفر می‌کنند، دو برابر خواهد شد. در این‌ بین امارات متحده عربی با افزایش ۲۰ درصدی در صدر کشور های مسلمان قرار دارد. هم‌ اکنون هم این کشور، بیشتر جمعیت مسلمان گردشگر در تایوان را به خود اختصاص داده است.

دولت تایوان برای تشویق رستوران‌ ها و هتل‌ ها به طبخ غذا های اسلامی، به رستوران‌ هایی که مبادرت به پختن غذاها به روش‌های اسلامی کند، کمک‌ های مالی و گواهینامه‌ ای اعطا خواهد کرد تا بتوانند محل کار خودشان را برای استقبال از مسافران مسلمان بهبود و باز سازی کنند. همچنین بیشتر دفاتر، ادارات گردشگری تشویق
شده‌اند که در محل‌های عمومی، جایگاه‌های حمل و نقل سرویس‌های بهداشتی اسلامی و نمازخانه برپا کنند.

در سال ۲۰۱۷، تعداد گردشگران در حوضه خاورمیانه رکورد جدید ثبت کرد و برآورد می‌شود که تعداد این مسافران در سال جاری با رشد دورقمی ۱۳٫۶۴ همراه خواهد بود.

منبع:توریسم پرس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *