حمایت مالی از فروش محصولات خانگی و روستایی

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت گردشگری روستایی برای توسعه و شکوفایی روستاها از تامین مالی پلت فرم هایی که به منظور فروش و عرضه محصولات خانگی و روستایی در فضای مجازی طراحی شوند، خبر داد.

اصغر نوراله زاده، اظهار کرد: در حال حاضر ظرفیت و پتانسیل بالقوه ای در جهت توسعه گردشگری روستایی وجود دارد که بهره گیری از آن می تواند به اشتغالزایی و رونق اقتصادی خانوارهای روستایی منجر شود.

وی افزود: در راستای اجرای سیاستهای اشتغال دولت و حمایت از اشتغال بخش روستایی، کمک به اقشار محروم و آسیب پذیر و فراهم کردن امکان دسترسی روستاییان به منابع مالی در دستور کار صندوق قرار گرفته و با این کار زمینه آبادانی و رونق مناطق روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان فراهم شده است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اعلام حمایت از فروش محصولات روستایی گفت: درصدد هستیم از تکنولوژی های پلت فرمی استفاده کنیم و ویترین هایی برای فروش محصولات روستایی به وجود آوریم تا از این طریق تولیدات روستاییان در فضای مجازی عرضه شود و لذا از پلت فرم هایی که قابلیت ویترین فروش محصولات خانگی و روستایی داشته باشند حمایت کرده و تامین مالی آنها را برعهده می گیریم.

نوراله زاده درباره حمایت از مشاغل فرهنگی آسیب دیده از کرونا نیز گفت: بیشترین حمایت صندوق در حوزه فرهنگ و با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است که در این راستا فعالان حوزه فرهنگ نظیرکتابفروشان، سینماداران، فیلمسازان، حوزه نشر و کنسرتهای موسیقی مورد حمایت قرار گرفته اند.

به گفته وی با توجه به آسیب پذیری بخش خدمات در برابر کرونا، صندوق کارآفرینی امید حمایت ویژه ای از اشتغال بخش خدمات و مراکز اقامتی، گردشگری و بوم گردی و رستوارنهای بین راهی داشته تا از این طریق به حفظ و پایداری اشتغال برسند.

منبع:ایسنا

مرتبط:

حمایت از فعالان صنایع دستی آسیب‌دیده از کرونا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *