مناطق-گردشگری-اروپی-شرقی

ده شهر و منطقه زیبای اروپای شرقی برای گردشگران

اروپای شرقی از طبیعتی زیبا و تنوع فرهنگی برخوردار است. محلات قدیمی زیبا، کوه‌های عظیم و سواحل فراخ. و دسترسی به این همه زیبایی با صرف هزینه‌‌ای نه چندان زیاد. بازار سفر گردشگران به اروپای شرقی رونق گرفته است.

شهر وارنا، بلغارستان

شب‌های داغ و نوشابه‌های سرد. وارنا یک شهر توریستی ارزان است. بر کرانه دریای سیاه در تمامی ماه‌های بهار و تابستان بساط پارتی و جشن برپاست. روزها آفتاب داغ و شب‌ها جشن و پارتی. بسیاری از جوانان از سراسر اروپا برای گذراندن تعطیلات خود به وارنا می‌آیند. وارنا سومین شهر بزرگ بلغارستان است.

بوخارست، رومانی

روزبه‌روز بر تعداد گردشگرانی که زیبایی‌های بوخارست، پایتخت رومانی را کشف می‌کنند، افزوده می‌شود. بخارست بزرگترین شهر رومانی است و به “پاریس شرق” شهرت دارد. هنوز می‌توان آثار دوران سوسیالیستی را در این یا آن گوشه شهر دید. همین آمیزش گذشته و حال به بخارست جذابیت خاصی بخشیده است. بخش قدیمی شهر با بارها و رستوران‌هایش گردشگران بسیاری را به خود جلب می‌کند. بخارست یک شهر زیبا و دیدنی است.

دلتای دانوب، رومانی

رود دانوب دومین رود بزرگ اروپاست و از ده کشور می‌گذرد، تا اینکه مسیری از آن به دریای سیاه راه می‌برد. دلتای دانوب یکی از آخرین مناطق وحشی و دست نخورده اروپاست. فضایی مناسب برای زندگی هزاران گیاه و جانور. بسیاری از گردشگران یا در تورهای دستجمعی یا با استفاده از قایق‌های کوچک به این منطقه زیبا سفر می‌کنند.

بلگراد، صربستان

بلگراد، پایتخت و بزرگترین شهر صربستان است و به شهر سفید شهرت دارد. این شهر یکی از مناطق محبوب هواداران جشن و پارتی است. بسیاری از بارها و کلوب‌های تفریحی بلگراد روی دانوب شناورند. اما بلگراد از حیث فرهنگی نیز شهر جذابی برای گردشگران است. برای نمونه کلیسای ساوای مقدس. کلیسایی که نمای‌اش یادآور ایا صوفیا در استانبول است، با این تفاوت که از زمان ساخت آن مدت زیادی نمی‌گذرد. سال ۱۹۳۵ساخت آن شروع شد.

شهر کوتور، مونته‌نگرو

شهر کوتور شهر کوچکی است. شهری ساحلی که زمانی نقش مهمی در تجارت و بازرگانی این منطقه بازی می‌کرد. شهری که به جای جلب شمار کثیری از گردشگران، عملا محل گذراندن تعطیلات افراد ثروتمند است. اما، وقتی کشتی‌های توریستی و گردشی در سواحل این شهر پهلو می‌گیرند، آرامش حاکم بر کوچه‌های تنگ قرون‌وسطایی این شهر بر هم می‌خورد.

ریگا، لتونی

ریگا بزرگترین شهر و پایتخت جمهوری لتونی است. آمیزه‌ای از آثار به جای مانده از سده‌های میانه با معماری جدید و برخاسته از هنر نو، از این شهر مرواریدی در حوزه دریای بالتیک ساخته است. شهر ریگا در سده ۱۲ توسط بازرگانان آلمانی ایجاد شد. در آن هنگام، بازرگانان آلمانی با غرور بخش قدیمی شهر را ایجاد کردند، با کلیساها و منازل زیبا. بخش جدید شهر که ۸۰۰ ساختمان را شامل می‌شود، نمونه‌ خوبی از معماری جدید است.

کراکوف، لهستان

جوانان اروپایی قدر و منزلت شهر کراکوف، شهر پادشاهان لهستان را می‌دانند. جذابیت این شهر در شب‌هایش است. در این عکس میدان تاریخی کراکوف را می‌توان دید. محلی جذاب با رستوران‌ها و کلوب‌های جاز بسیار. محله یهودیان نیز محل گردهمایی نیروهای دگراندیش و آلترناتیو است.

کوه‌های تاترا، لهستان و اسلواکی

کوه‌های تاترا در نزدیکی شهر کراکوف واقع هستند. مسافتی به اندازه یک ساعت رانندگی. این رشته کوه‌ در مرز دو کشور لهستان و اسلواکی واقع است. فضای بکر و دست‌نخورده این رشته کوه برای بسیاری از گردشگران جذاب است. قله گرلاچ با ارتفاعی حدود ۲۶۰۰ متر در خاک اسلواکی واقع است. منطقه‌ای مناسب برای پیاده‌روی و طرفداران ورزش کوهنوردی.

کیف، اوکراین

کیف پایتخت اوکراین و بزرگترین شهر آن است. در ماه مه امسال، کیف در پرتو نورافکن‌ها قرار داشت، چون مسابقه این دوره رقابت‌های موسیقی اروپا، اوروویزیون در این شهر برگزار شد. این روزها به علت درگیری‌های شرق اوکراین توجه گردشگران به این شهر زیبا کم شده است. گرچه کیف از محل درگیری‌های شرق اوکراین ۸۰۰ کیلومتر فاصله دارد.

کیف، اوکراین

کیف پایتخت اوکراین و بزرگترین شهر آن است. در ماه مه امسال، کیف در پرتو نورافکن‌ها قرار داشت، چون مسابقه این دوره رقابت‌های موسیقی اروپا، اوروویزیون در این شهر برگزار شد. این روزها به علت درگیری‌های شرق اوکراین توجه گردشگران به این شهر زیبا کم شده است. گرچه کیف از محل درگیری‌های شرق اوکراین ۸۰۰ کیلومتر فاصله دارد.

پراگ، جمهوری چک

شهر طلایی پراگ در کرانه رود ولتاوا واقع است. شهری که سالانه ۴ میلیون گردشگر را به خود جلب می‌کند. کوچه‌های قدیمی پراگ بسیار زیبا و دیدنی هستند و مورد توجه بسیاری از گردشگران. عظمت کلیساها و نوای ناقوس‌های آن‌ها در پیرامون شهرداری قدیمی پراگ از جمله جاذبه‌های توریستی این شهر به شمار می‌آیند. عکس پل زیبا و تاریخی کارل را نشان می‌دهد که در اوایل سده پانزدهم ساخته شده است.

منبع:دویچه وله

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *