گردشگران اسرائیلی

رفتار گردشگران اسرائیلی در امارات “خجالت‌آور” است

روزنامه عبری از رفتارهای برخی گردشگران اسرائیلی در امارات که بعد از امضای توافق سازش بین ابوظبی و تل‌آویو به این کشور می‌روند، انتقاد و آن را “خجالت آور” توصیف کرد.

 به نقل از یدیعوت آحارونوت، بیش از ۶۶ هزار گردشگر اسرائیلی از زمان امضای توافقنامه سازش بین دو طرف به دبی و مناطق دیگر امارات سفر کرده‌اند. این روزنامه بر لزوم توقف رفتارهای ناشایست از سوی گردشگران اسرائیلی تاکید کرد.

این روزنامه افزود، کارشناسان گردشگری اسرائیلی نسبت به تداوم رفتارهای ناشایست گردشگران به خصوص دزدی وسایل اتاق‌های هتل‌ها در طول سفرشان به امارات هشدار دادند و این رفتارها را مایه آبروریزی اسرائیل دانستند.

این روزنامه به گزارش‌های غذا پختن در اتاق‌های هتل‌ها اشاره کرد که مغایر با قوانین مدیریت هتل بوده است. دزدیدن حوله‌ها و دیگر وسایل از اتاق‌ها و برپایی مراسم‌هایی خارج از عرف و قوانین از این موارد نقض مقررات هتل‌ها بوده است.

امالیا لازاروف، مالک آژانس مسافربری “Trevelicious” می‌گوید: امارات در حال حاضر در دسترس گردشگران اسرائیلی است اما باید رفتار محترمانه‌ای داشته باشند.

او ادامه داد: همه چیز به دلیل این رفتارهای ناشایست برای ما غیرمنتظره شده و واقعیت این است که اگر این رفتارها ادامه یابند اوضاع افتضاح خواهد شد.

لازاروف تاکید کرد، صحبت زیادی در امارات درباره رفتارهای گردشگران اسرائیلی مطرح است و برخی شرکت‌ها که اسرائیلی‌ها با آنها تعامل دارند متعلق به اماراتی‌ها نیست و اگر رفتارمان را درست نکنیم بهای آن را پرداخت خواهیم کرد.

این روزنامه به نقل از تور لیدر دیگری که نامش را فاش نکرد، می‌نویسد، اسرائیلی‌هایی که به امارات سفر می‌کنند به خصوص جوانترها با رفتارهایشان به اسرائیل ضربه می‌زنند و من احساس شرمساری می‌کنم.

این تور لیدر می‌گوید: اخیرا تماسی از دوستی داشتم که در یکی از هتل‌های دبی کار می‌کند او به من گفت اسرائیلی‌ها تصمیم گرفتند در اتاق هتل‌ آشپزی کنند و دستورات مدیریت هتل را نادیده گرفتند این باعث شد اخراج شوند و باید محل اقامت دیگری می‌یافتند.

گردشگر اسرائیلی هم که به همراه دخترش به امارات رفته بود، می‌گوید: تور لیدر اسرائیلی به گفت ما آخرین اسرائیلی‌هایی خواهیم بود که با آنها به این سفر می‌رویم زیرا آنها (اسرائیلی‌ها) مشکلاتی را به وجود می‌آورند و آبروریزی می‌کنند. من در حقیقت بسیار خجالت کشیدم.

منبع:ایسنا

مرتبط:

امارات با ورود بدون ویزای شهروندان اسرائیلی موافقت کرد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *