زیبایی چشم نواز گردنه الماس در برف پاییزی

زیبایی چشم نواز گردنه الماس در برف پاییزی

زیبایی سحرانگیز گردنه پیچ در پیچ الماس پس از برف پاییزی حالا دیگر چهره‌ی زمستانی و سرد خلخال را به نمایش گذاشته است.

گردنه الماس

گردنه‌ای با بیش از دو هزار متر ارتفاع در جاده خلخال به اسالم که یکی از گردنه‌های سخت گذر به شمار می‌رود، اما در سرسبزی و طراوت بهار و تابستان با طبیعت بی‌نظیر خود گردشگران به سوی خود فرا می‌خواند.

برف در گردنه الماس

دو هفته از بازگشت ییلاق نشینان به قشلاقات شهر اسالم می‌گذرد و اکنون در گردنه الماس که از یک سو به سرسبزی جنگل‌های گیلان می‌رسد و از سوی دیگر به ییلاقات کم‌نظیرخلخال، خانه‌های ییلاقی با حصار‌های چوبی‌شان لباس سپید زمستانی بر تن کرده‌اند.

هر فصل به نوبه‌ی خود این مسیر را می‌آراید و زینت بخش گردنه الماس می‌شود؛ در بهار چرای رمه‌های گوسفند و صدای زنگوله‌ها و گیاهانی که تازه جانی می‌گیرند، در تابستان مهمانی ابر‌ها در مراتع سرسبز و زیبایی بی‌نظیر جنگل‌ها و پیوند آسمان با زمین، پاییز با جلوه هزار نقش و رنگ و نوازش چشم‌ها با نارنجی، زرد و قهوه‌ای و زمستان و حریر برف بر تن زمین.

گردنه الماس
همه این زیبایی‌ها گوشه‌ای از قدرت و هنر خداوند و نعمتی برای زمینیان است؛ هر وقت از سال آغوش پر مهر و زیبای گردنه الماس به روی گردشگران باز است تا با دوری از شلوغی و آلودگی شهر‌ها دمی در هوای تازه و طبیعت بی‌نظیر آن نفسی تازه کنند و در آرامش بی‌بدیل این گردنه غرق شوند؛
و‌ای کاش گردشگران نیز با مهر و عطوفت با طبیعت برخورد کنند تا زیبایی و آرامش آن برای همیشه ماندگار باشد.
منبع:تابناک
گردنه الماس
گردنه الماس
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *