بندرمقام

ساحل بی نظیر و تماشایی بندرمقام

اینکه در فصل سرما بتوانید در فاصله ای کمتر از دوساعت پرواز ،تغییر آب و هوا و پدیده های طبیعی متنوعی را ببینید به طور حتم برایتان بسیار هیجان انگیز خواهد بود. زمانی که مردم اکثر شهر های ایران به گرمای بخاری پناه می برند و سفر را مساوی با بسته بودن جاده ها و بازندگی می دانند ، بهترین زمان سفر به بندرمقام در مناطق جنوبی ایران می باشد. جایی که می توانید از آب و هوای بهاری آن لذت ببرید.چه از اهالی طبیعت گردی باشید و چه از علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ گذشتگان ، استان هرمزگان مقصد مناسبی برای شما خواهد بود.از دیدنی های طبیعی این استان می توان به دهستان مقام  یا همان بندرمقام اشاره کرد . دهستان مقام از توابع بخش شیبکوه شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان ایران ، دهستان مقام “بندرمقام ” نیز می نامند.

محدوده بندرمقام در ۱۰۰ متری مشرق خلیج فارس و شمال روستای نخیلوه و در جنوب کوه سنجول واقع می باشد. ارتفاعش از سطح دریا هفت متر می باشد.

بندرمقام در گذشته مقر حکومت قبیله بنی حماد بوده و تاکنون بقایایی از آثار و قلعه های آنان در گوشه وکنار روستا دیده می شود.

ز به عنوان دروازه ورودی جزیره لاوان یکی از بنادر خوب صیادی جنوب کشور به حساب می آید.

ملوانان از بندرمقام با استفاده از قایق و لنج های صیادی به صید می روند و روزی خود را از دریا میگیرند.

پوشش زنان این بندر برقع هست و کودکان دریا را به عنوان یکی از مقاصد تفریح خود انتخاب میکنند.

قسمت به قسمت این بندر دیدنی است . چرا که می توان عظمت طراحی بی بدیل خدا را در سواحل زیبا و بی نظیر بندرمقام  یافت .

گردنه بندر مقام در هنگام غروب آفتاب صحنه فوق العاده دیدنی دارد که پیشنهاد می شود کمی قبل از غروب خورشید به این مسیر بروید تا منظره بندرمقام را ببینید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *